Preview k zápasu
út 1.11.2011 | Sanny Muharem

Před Východočechy jsou dva těžké duely. Nejprve je prověří Chomutov

Hradečtí musí v poslední době řešit nepříjemné starosti. Kádr trenéra Jiřího Mičky hlásí početnou marodku, v posledních dvou zápasech chyběli totiž rovnou čtyři obránci a do utkání nezasáhl ani kapitán Martin Koudelka. Na náladě v týmu nepřidaly ani dvě porážky v posledních kolech. Nyní na soutok Labe a Orlice zavítá severočeský favorit – Chomutov, ten sídlí na třetí pozici v tabulce. Úvodní buly bude vhozeno ve středeční podvečer v 18:00. Proto přijďte v hojném počtu pomoci domácím borcům!

Porovnání soupeřů
vs.
7. postavení v tabulce 3.
8-2-0-8 celková bilance 8-4-3-3
28 získané body 35
61:50 skóre 62:42
7:1 (Most - V) nejvyšší výhra 6:2 (Havl. Brod - D)
2:7 (Ústí - D) nejvyšší prohra 1:3 (Olomouc - V)
Patrik Moskal (10+11) nejproduktivnější hráč David Hruška (11+7)
Patrik Moskal: 10 nejlepší střelec David Hruška: 11
Patrik Moskal, Martin Koudelka: 11 nejvíce asistencí Jakub Grof: 12
Jakub Orsava: 27 min. nejtrestanější hráč Štěpán Hřebejk: 35 min.

Chomutov - Most 4:1

Severočeši se pyšní jednou zajímavou sérii, když dokázali bodovat v devíti zápasech v řadě. Za tu dobu sice zaznamenali dvě porážky, ale obě v prodloužení nebo samostatných nájezdech. Nedávno zajížděli Chomutovští na led houževnatých Benátek, kde padli po samostatných nájezdech – 3:4sn. Poté si před domácím publikem hravě poradili s Havlíčkovým Brodem v poměru 6:2.

Následně však ztratili jeden bod na půdě Šumperka, tam o svém vítězství rozhodli až v prodloužení – 3:2pp. V dalším kole se na severu Čech diváci dočkali pravého derby. Chomutov v Ústí nad Labem dlouhou dobu vedl, nakonec však Ústečtí dokázali vyrovnat a v nájezdech dokráčet za bonusovým bodem. A v sobotu Piráti porazili Most výsledkem 4:1.

Vzájemná střetnutí

Hradečtí se letos s chomutovskými hráči potkali v rámci šestého kola a Východočeši do té doby ještě neprohráli. Avšak to se změnilo právě tímto zápasem. Chomutov řídil utkání již od první minuty, kdy poprvé rozjásal novou arénu Grof. V dalších minutách přidali domácí ještě dvě branky a nic na tom, že kontaktní gól vstřelil ve třetím dějství Kubica, Chomutov si totiž své vítězství ještě pojistil brankou dvě minuty před koncem. Zápas tedy skončil 4:1 ve prospěch hokejistů trenéra Sýkory.

Loňský ročník nabídl požehnaně vzájemných zápasů mezi oběma celky. První hokejová liga jich vyprodukovala celkem devět. V základní části chomutovští hokejisté ovládli všechny čtyři, díky výhrám 3:1, 4:3sn, 8:5 a 4:1. Los soutěže svedl tyto dva týmy ještě do čtvrtfinále, kde se opět radoval severočeský celek. První dva duely série opanoval výsledky 3:1 a 5:2. Poté se série stěhovala pod Bílou věž, kde Hradec dokázal vyhrát 3:1. Ve zbývajících dvou střetnutích však Chomutov nedovolil žádné drama. Nejprve vyhrál 5:3 ve druhém zápase na hradeckém ledě a posléze rozhodl o svém postupu do semifinále výsledkem 6:2.

Pohled do statistik

Chomutov má velmi vyrovnaný kádr, což také dokazuje situace na listině individuálních statistik. Na samém čele stojí zkušený forvard David Hruška, jenž prozatím nasbíral osmnáct kanadských bodů, a to za jedenáct vstřelených branek a sedm asistencí. Hned za ním mu na záda dýchá jeho klubový kolega Ondřej Fiala, jenž Chomutovské posílil teprve nedávno. Hráč, který je zde na hostování z Kadaně, svůj bodový repertoár rozšiřoval nejvíce právě ve svém minulém působišti. V Chomutově zatím zaznamenal čtyři body, celkově pak sedmnáct.

V brance se s největší pravděpodobností představí Miroslav Hanuljak. Zkušený gólman disponuje úspěšností 91,74%.

Výběr ústřední postavy – David Hruška

Davidu Hruškovi je čtyřiatřicet let a svou kariéru započal v Sokolově. Jeho budoucnost nabrala pádný směr již v sedmnácti letech, kdy zkusil štěstí v zámoří. Tam strávil jeden ročník v týmu Red Deer Rebels, kde nasbíral osmadvacet bodů, po sezóně však uvážil, že bude lepší vrátit se zpět do Čech. Zamířil do Vsetína, kde získal svůj první mistrovský titul. V sezóně 1999/2000 působil v Karlových Varech, tam ve 43 odehraných zápasech nasbíral sedmadvacet bodů.

Následně hájil barvy Litvínova, ale jeho velká mise započala až ve Slavii. V Praze strávil celkem osm extraligových sezón, přičemž dvakrát získal mistrovský titul a stal se nejlepším střelcem nejvyšší české soutěže. Minulou sezónu odehrál znovu ve Varech a nyní se pokouší dostat s chomutovským celkem do extraligy. Na svém kontě má mimo jiné také pár reprezentačních startů.

Statistiky Davida Hrušky v sezóně 2011/12
Zápasy Branky Asistence Body +/- Tr. min.
18 11 7 18 6 6

Duel mezi Hradcem a Chomutovem startuje ve středu v podvečer v 18:00 na hradeckém stadionu. Neváhejte a přijďte podpořit hradecké hráče! Kdo by se přece jenom nemohl dostavit, může sledovat tradiční textový on-line přenos. Střetnutí bude řídit pan hlavní rozhodčí Kubeš a na čarách mu bude asistovat slečna Arazimová a pan Čížek.