Preview k zápasu
pá 29.11.2019 | Adam Kodet | Philipp Hegglin / EVZ

Představení Zugu: Ve čtvrtfinále CHL vyzvou Lvi finalistu NLA

Mountfield HK letos poprvé proklouzl do vyřazovacích bojů CHL a hned při své premiérové účasti dokázal postoupit. Adler Mannheim přetlačil 2:1 a los mu tentokrát přiřkl soupeře ze Švýcarska. EV Zug je loňský finalista domácí soutěže NLA, letos v CHL vyhrál základní skupinu B. Stejně jako Hradec poprvé prolomil brány prvního kola CHL a může se těšit na souboje v elitní evropské osmičce. Jaký soupeř na Východočechy čeká?

Zug je jedním ze zakládajících kantonů Švýcarské konfederace a leží v samém srdci země. V samotném městě žije zhruba 25 tisíc obyvatel, místní hokejový stánek Bossard Arena s kapacitou 7200 tedy pojme více než čtvrtinu rezidentů. Hokejový klub byl založen v roce 1967 a svůj jediný ligový titul slavil v roce 1998. Čtyřikrát padli modro-bílí až ve finále, třikrát je pokořil Davos. Loni se Zug stal vítězem švýcarského poháru, když si poradil s Rapperswilem.

Soupiska EV se hemží zajímavými jmény, českým fanouškům jistě netřeba představovat mnohonásobného účastníka MS a kapitána reprezentace Jana Kováře, který Zug posílil před sezónou po svém odchodu z Plzně. Velezkušený brankář Leonardo Genoni se účastnil šesti světových šampionátů, olympijských her v Koreji a čtyřikrát si odnesl cenu pro nejlepšího gólmana NLA. Vůdce kabiny a odchovanec klubu Raphael Díaz stihl odehrál 214 utkání NHL za Montréal, Calgary a NY Rangers, sedmkrát byl na MS a třikrát na Olympiádě a poslední tři roky vede švýcarskou reprezentaci jako kapitán. Na soupisce Zugu je také trojice Švédů, dva Francouzi a jeden Kanaďan.

Letos je to pro švýcarský celek už šestá účast v CHL a zatím je jasně nejvydařenější. Ve skupině B Zug předčil Plzeň, finskou Hämeenlinnu a dánský Rungsted, když pokaždé bodoval a prohrál doma s Finy a v Plzni až po nájezdech. Do osmifinále Švýcaři vyfasovali Tapparu Tampere a v úvodním duelu dokázali ve Finsku remizovat 3:3. Doma triumfovali v poměru 3:1 a s přehledem si pohlídali první postup mezi elitní osmičku v historii.

„Zug je kvalitní soupeř, vyhrál skupinu a nás nečeká nic jednoduchého. Když budeme hrát naši hru a dáme víc gólů než jeden, máme šanci uspět.“

Petr Svoboda (o čtvrtfinále CHL)

Postup do čtvrtfinále pro Zug rozhodně nebyl náhodou, protože dominuje hned v několika statistikách. Švýcaři vstřelili čtvrtý nejvyšší počet branek (28) a zejména přesilovková úspěšnost 35,48 % budí hrůzu. Naopak v oslabení je tým vedený Norem Danem Tangnesem s bilancí 76,67 % ubráněných početních nevýhod na samém chvostu tabulky. Brankář Luca Hollenstein je zase s průměrem 0,98 druhým nejlepším gólmanem soutěže v tomto ohledu.

Švýcarská nejvyšší soutěž je letos obrovsky vyrovnaná, po 23 kolech dělí prvních šest týmů jen devět bodů. Hradecký soupeř je momentálně v rámci NLA pátý a na vedoucí Lausanne se dívá s devítibodovým odstupem. Na návštěvnost si v lize Zug stěžovat nemůže, průměrně diváci zaplní téměř 95 % svého stadionu, zájem o Ligu mistrů je ale podstatně nižší. Na zápasy CHL si najde cestu průměrně 4216 fanoušků.

Postup do čtvrtfinále CHL je pro Mountfield HK i město Hradec Králové obrovský úspěch, rozhodně si tedy nenechte ujít atraktivní souboj obou celků. Lvi začínají opět doma v úterý 3. prosince, o týden později sehrají duel ve Švýcarsku.

Prodej vstupenek na čtvrtfinále probíhá ve stejném režimu jako na zápas proti Mannheimu, ceny jsou ve stejné výši jako na zápasy Tipsport extraligy. Vstupenky šly do prodeje ve čtvrtek 21. listopadu, a to skrze on-line aplikaci na webu klubu. Jak již bylo před sezónou avizováno, na vyřazovací boje CHL neplatí placené fanouškovské permanentky, tedy základní ani sezónní (sponzorské karty však zůstávají v platnosti).

Pokud chcete vidět odvetu na ledě Zugu na vlastní oči, máte možnost. Na zápas hraný v úterý 10. prosince od 19:45 pořádá fanklub autobusový výjezd.

Ceny vstupenek na čtvrtfinále CHL

Kategorie Plné Zlevněné
červená 320 Kč (290 Kč*) 300 Kč (270 Kč*)
žlutá 280 Kč (250 Kč*) 260 Kč (230 Kč*)
modrá 230 Kč (200 Kč*) 210 Kč (180 Kč*)
zelená 190 Kč (160 Kč*) 170 Kč (140 Kč*)
stání 150 Kč (120 Kč*) 130 Kč (100 Kč*)
* ceny pro vstupenky zakoupené 5 a více dní před zápasem


Zlevněné vstupné (pouze na pokladně nebo v Infocentru):

– Děti/studenti na základě žákovského/studentského průkazu např. ISIC
– Senioři nad 60 let dle prokázaného věku nebo SENIOR PASU
– Osoby TP, ZTP, ZTP/P (po předložení průkazu)

Nárok na vstup zdarma:

– Vozíčkář + 1 osoba jako doprovod (omezená kapacita míst)

Děti:

Děti do 130 cm výšky mohou navštívit utkání (bez nároku na sedadlo) za symbolických 10 Kč. Vstup na stadion jim bude umožněn hlavním vchodem, konkrétně označeným turniketem vedle pokladny č. 3. Vstupenky pro děti bude možné zakoupit v předprodeji, a to on-line i na pokladnách ČPP Arény.

Hosté:

Výše vstupného do sektoru hostí je shodná s cenou vstupenek na stání pro domácí fanoušky.

Všechny uvedené ceny jsou včetně DPH.