Rozhovory
st 25.9.2013 | Sanny Muharem

Premiérová trefa v extralize! Je to krásný pocit, říká Karel Plášil

Utkání na Kladně bylo něčím výjimečné pro nadějného hradeckého obránce Karla Plášila. Ve svých devatenácti letech zaznamenal v pátém extraligovém kole premiérovou branku v nejvyšší české soutěži. Jeho gól se narodil kuriózně, nejprve mu ani nebyl připsán, nakonec si ale spokojeně odvezl ze středu Čech puk, který poputuje do vitrínky.

Běžela sedmačtyřicátá minuta, když se obránce Karel Plášil zničehonic zjevil za brankou kladenských Rytířů. V tom okamžiku přišel jeho moment. Vpádu dokázal zasunout kotouč za záda domácího brankáře a poslal Východočechy do vedení. „V první řadě jsem byl trochu překvapený z toho, že jsem se ocitl za brankou. Jelikož jsem spíše bránil, v zápase na Kladně jsem si ale více věřil. Kotouč se ke mně šťastně odrazil, pouze jsem se to snažil dostat ho do brány, což vyšlo,“ komentuje gólovou situaci hradecký bek.

Na tom by možná ještě nebylo nic zvláštního. Jenže. Karel Plášil dal vůbec svůj první gól v české seniorské nejvyšší soutěži. „Byl jsem unešený, je to krásný pocit,“ líčí jedinečný moment po skončení zápasu. Jeho spoluhráči se pochopitelně sháněli po kotouči, který by si mohl mladý obránce později vystavit. „Franta Ptáček mi dojel pro puk a po zápase mi ho předal, schovám si ho,“ konstatuje spokojeně.

Kromě prvního gólu v kariéře mladičkého beka si hokejisté Mountfieldu HK odvezli z Kladna ještě plný počet bodů. Dlouho bezbrankový stav vydržel právě až do třetí třetiny, ve které Hradec vstřelil dvě branky a zakončil tak venkovní trojzápas fantastickým způsobem.

„Pochválil bych především gólmana, který chytá výborně, to je základ úspěchu. Jinak se snažíme dodržovat systém, to po nás chtěl trenér celé léto a nyní to konečně vychází,“ hledá příčiny úspěchu Karel Plášil.

Východočeši to ale rozhodně neměli v úterý v hájemství Rytířů jednoduché. Proti houževnatému celku se jim nehrálo lehko, navíc si za celý zápas ani jednou nevyzkoušeli hru v početní převaze. Arbitři totiž vylučovali pouze královéhradecké hráče. „Nějaké zákroky tam sice byly na hraně, ale rozhodčí se rozhodli tak, jak se rozhodli. Mně toto nepřísluší komentovat,“ říká.

Hradec Králové se nemusí za vstup do extraligy vůbec stydět. Sedly mu především tři poslední zápasy na venkovních kluzištích. „Sedm bodů ze tří zápasů je velmi dobrých. Mohli jsme mít s trochou štěstí sice ještě víc, ale musíme stát nohama pevně na zemi. Jinak si myslím, že jsme podávali výborné výkony,“ hodnotí tento povedený trip Karel Plášil.

Svěřenci trenéra Petera Draisaitla tak vyslali svým příznivcům jasný signál – přijďte v pátek na hokej! Hradečtí hokejisté totiž od 18 hodin přivítají Litvínov, který budou chtít opět porazit a upevnit si již tak výsostné postavení v extraligové tabulce.

„Věříme, že na páteční zápas přijde minimálně tolik lidí, jak na poslední zápas s Třincem. V Budějovicích za poslední léta moc lidí na hokej nechodilo, tady v Hradci nám to minule ohromně pomohlo, za což se samozřejmě lidem musíme odvděčit výsledky. Budeme rádi, když přijdou znovu,“ uzavírá rozhovor Karel Plášil.