Preview k zápasu
st 3.11.2004 | Daniel Višňák

Přeruší Energetici vítěznou sérii Olomouce?

Středeční podvečer bude patřit již tradičně v Hradci Králové hokeji, domácí mužstvo hradeckých Energetiků přijede prověřit moravský celek Olomouce. Východočeši v minulém pondělním kole prohráli v Chomutově poměrně jednoznačně 0:5, výsledek sice jednoznačně hovoří, ale průběh zápasu nenasvědčoval tomu, že by hradečtí byli horším týmem, rozdíl byl pouze v koncovce obou týmů a také ve štěstí. "Hráli jsme od začátku utkání otevřený hokej a soupeř trestal naše chyby. Paradoxně jsme v první třtině měli více šancí, ty jsme však nedokázali proměnit. Pak nás vychytal výborný Podolka" říkal po zápase hradecký kouč Ladislav Kolda.

Severočeši po první třetině vedli 2:0, Hradec v úvodní části hry neproměnil dvě tutovky, ve druhé třetině tlačili na pilu více hosté, ale branku znovu nedali, naopak 50 vteřin před odchodem do kabin inkasovali třetí gól a o zápase bylo téměř rozhodnuto. Vzhledem k tomu, že další utkání bylo na programu hned ve středu, poslali hradečtí trenéři do boje v posledních dvaceti minutách i čtvrtou formaci, ani ta však branku nevstřelila. Olomouc teď dvakrát za sebou naplno bodovala a v obou případech měl na vítězství svého týmu veliký podíl exhradecký brankář Petr Svoboda. Nejprve vychytal vítězství 3:0 v Berouně, v pondělí znovu po jeho perfektním výkonu porazili Hanáci 2:1 Opavu a přiblížili se tak po nepříliš povedeném startu do soutěže na dohled „osmičce“. Na otázku, zda přeruší Hradec Králové vítěznou šňůru Olomouce v dnešním utkání, nebo naopak Olomouc i potřetí v řade naplno zaboduje a odveze si z východu Čech body dostaneme odpověď až dnes večer na zimním královehradeckém stadionu …