st 20.12.2017 | Šimon Sedlařík, Matouš Soukup

Příležitosti jsme řešili špatně, mrzí Rudolfa Červeného. Vyrovnání stálo dost sil

Svěřenci Václava Sýkory v 31. kole nestačili na skvěle organizovaný tým Ocelářů, i když se pod Bílou věží dokázali vzpamatovat z dvoubrankového deficitu. Na 2:2 vyrovnával necelé čtyři minuty před koncem třetí části Rudolf Červený, který si později posteskl, že Lvi v průběhu utkání Šimona Hrubce příliš neprověřili.

Vývoj zápasů je v Hradci často podobný – prohráváte, pak doháníte manko. Čím to je?
Proti Třinci jsme už v první třetině nehráli úplně suprově, měli jsme ale dost šancí. Pak jsme bohužel přestali střílet a pořád hledali nějaké lepší pozice. Možná to bylo i tím posledním zápasem s Plzní, kdy jsme dali šest branek, ale teď se nám taková taktika nevyplatila. Naopak jsme dva góly dostali a pak bylo proti tak kvalitnímu týmu těžké vůbec vyrovnat.

Mohla reprezentační pauza za to, že jste se takovou dobu nemohli dostat do tempa?
Možná ano, ale těžko říct. Příležitosti jsme měli, ale řešili jsme je špatně. Soupeř hrál naopak úplně jednoduše, z čehož vzešly ty obdržené branky. Ve druhé přestávce jsme se bavili, že musíme daleko víc střílet a taky zůstávat před bránou, chodit do hráčů, co se tam objeví. Povedlo se nám to a vyrovnali jsme, Bedýnka (Jaroslav Bednář) to zkoušel ze strany a já to tam dorazil.

Doma bychom body pouštět neměli, ale jede se dál

Oceláři hráli takticky a organizovaně ve středním pásmu, cítili jste, že je těžší se přes ně prosadit?
Oni hlavně dvakrát skórovali a pak už se do ničeho nenutili, hráli chytře. Stálo nás dost sil vyrovnat, o to to bylo složitější. Na druhou stranu jsme získali alespoň bod.

Po vývoji střetnutí si ho asi ceníte i přes výslednou porážku, je to tak?
Každý bod je dobrý, navíc proti tak kvalitnímu celku. Chtěli jsme samozřejmě i druhý, v prodloužení, ale nevyšlo to. Jede se dál, čeká nás další zápas. Je to samozřejmě škoda, doma bychom body pouštět neměli, ale teď už s tím nic nenaděláme.

Spengler Cup? Ještě nás čeká jeden zápas v extralize

Na soupisce týmu nyní figuruje šestnáct útočníků. Je takto široký kádr plusem?
Určitě, je to jen dobře. Do sestavy se postupně zapojí i kluci, kteří byli zranění a chyběli. Alespoň se únava rozloží na více hráčů.

Bavili jste se už o blížícím se Spengler Cupu?
Možná tak o oblečení, co si do Švýcarska vezmeme, jinak ale ne. Pořád je před námi jeden zápas v extralize, který je třeba vyhrát a získat tři body. Teprve potom můžeme myslet na turnaj.