Preview k zápasu
čt 4.11.2010 | Sanny Muharem

Proti Znojmu hradečtí hokejisté vyjedou na led netradičně již v pátek

Východočeši budou moci tento pátek napravit své středeční zaváhání na domácí půdě, když přivítají Znojmo. Páteční zápas také zahájí druhou polovinu základní části, která čítá třicet kol. Znojmo je pouze o jednu příčku za Hradcem a ztrácí na náš tým dva body. V této konfrontaci tedy půjde o lepší umístění. Utkání začíná v pátek od 18:00 hodin na hradeckém ČEZ Stadioně. Přijďte podpořit hradecké borce a společně získat skalp Orlů. Pro fanoušky je připraveno pivo ZDARMA mezi první a druhou třetinou, jelikož předseda představenstva a náměstek primátora Ing. Martin Soukup slaví narozeniny.

0 utkání bez vstřelené branky 0
5:2 (Vrchlabí) nejvyšší výhra 4:1 (Písek)
2:8 (Benátky) nejvyšší prohra 4:6 (Chomutov)
Jaroslav Roubík (11+5) nejproduktivnější hráč Vladimír Říha (7+4)
Jaroslav Roubík: 11 nejlepší střelec Vladimír Říha: 7
Jan Hruška a Jiří Kadlec: 10 nejvíce asistencí Lubomír Štach: 6
Martin Táborský: 34 min. nejtrestanější hráč Martin Pláněk a David Rangl: 22 min.
Filip Luňák: 91,33% úspešnost brankáře Luboš Horčička 93,31%

Znojemští Orli v minulém kole neukořistili ani bod na ledě Berouna po prohře 1:2. Minulou sobotu doma hostili Havlíčkův Brod, se kterým taktéž prohráli v poměru 3:4. Ještě předtím však zajížděli do Třebíče, kde dokázali vyhrát 2:0, přičemž neinkasovali ani jednu branku. Jak jistě každý hradecký fanoušek zaznamenal, tak svěřenci trenéra Jiřího Mičky poprvé v letošní sezóně prohráli na domácím kluzišti s Chomutovem, který se po této výhře opět dostal do čela tabulky první hokejové ligy. Nicméně kolo zpět Hradec fantasticky vyhrál v Ústí nad Labem, kde po výhře 4:2 mohl slavit.

Hráčský kádr

V čele produktivity dravých Orlů je nebojácný Vladimír Říha, jenž má na kontě jedenáct kanadských bodů za sedm branek a čtyři asistence. Na paty mu šlape klubový parťák Radek Heman, který se pyšní deseti body (6+4). V brankovišti Orlů se objevuje Luboš Horčička, ten má úspěšnost 93.31% a 685 odchytaných minut, nicméně jeho start v zítřejším utkání je nejistý, protože má problémy s kolenními vazy. Minulé utkání za něj odchytal třinecký Peter Hamerlík.

Kluby se potkávají letos podruhé

První utkání se odehrávalo hned na úvod nové sezóny 2010/11. Hradec vyjížděl na cestu do Znojma, kde zaznamenal výborný vstup do sezóny, když dokázal porazit Orly 5:3 a získat cenné tři body do tabulky.

V pátek je připravena na stadioně akce pro fanoušky. Mezi první a druhou třetinou zápasu bude k dispozici ve všech bufetech pivo ZDARMA, jelikož předseda představenstva a náměstek primátora Ing. Martin Soukup slaví narozeniny. Klání tedy startuje netradičně již tento pátek v 18:00 hodin na hradeckém ČEZ Stadioně. Zápas bude řídit také trojice rozhodčích. Jako hlavní byl delegován sudí Vampola s pomocníky na čarách pány Čížkem a Padevětem. Připraven bude i textový on-line přenos. Přijďte podpořit hradecké hokejisty, bude to potřeba!