Rozhovory
so 6.11.2010 | Petr Neckař

Jan Hruška: Někdy se nám lepí smůla na hokejky, ale nad Znojmem jsme naštěstí vyhráli

Hradečtí hokejisté na domácím ledě v pátek vyhráli nad Znojmem 3:2. Zásluhu na tom měl i Jan Hruška, střelec jednoho z gólů, kterého jsme požádali o následující rozhovor. Mluvili jsme o hodnocení zápasu.

Jak z vašeho pohledu hodnotíte utkání se Znojmem?
Pozitivně. Všichni jsme sice asi cítili, že to nebyl až tak moc hezký hokej, někdy je ale prostě potřeba hrát účelně - na úkor krásy. Věděli jsme, co Znojmo hraje, proto jsme se snažili hrát tak, abychom to znojemským hráčům co nejvíce znepříjemnili. Na pohled to možná nebylo nejhezčí, ale hlavní jsou tři body.

V první třetině padla první branka - Jiří Hendrich se trefil za záda hostujícího gólmana, druhá třetina ale góly nepřinesla, i když šance byly na obou stranách…
V poslední době nějak nejsme schopni proměňovat šance. Někdy se nám lepí smůla na hokejky, ale nad Znojmem jsme naštěstí vyhráli. Každopádně je důležité, že jsme v té druhé třetině neinkasovali. Šli jsme do třetí třetiny s jednobrankovým vedením a s tím, že to musíme uhrát.

Kde tedy spatřujete ty největší chyby v tom, že se někdy nedaří proměňovat šance?
Tomu bych neříkal chyby. Těžko bych mohl říct třeba o Jardovi Roubíkovi, že dělá nějaké chyby v zakončení, když každý rok nastřílí dvacet nebo pětadvacet gólů. On ty góly umí dávat. Věřím, že se to s proměňováním našich šancí zlepší - dejte tomu jeden nebo dva zápasy.

Zato třetí třetina byla gólově hodně úrodná…Jak ji hodnotíte?
Naštěstí jsme v ní dali dva góly. Znojmo bohužel taky dva přidalo, ale my jsme pořád ještě vedli o ten jeden gól vstřelený v první třetině. Naštěstí to tedy dopadlo dobře.

Byl jste za stavu 3:2 trochu nervózní?
To víte, že jsem trochu nervózní byl. Bylo to nepříjemné, každopádně jsme to uhráli.

Co vám říkal trenér při TimeOutu?
Snažil se nás motivovat a uklidnit nás. Nabádal nás k tomu, abychom to nezavřeli a jenom nebránili. Říkal, abychom hráli stále ten náš hokej. Podařilo se to.

Perfektní je nejen výsledek utkání, ale při utkání bylo perfektní i fandění fanoušků. Vnímáte to také tak?
Určitě. I když v tomto utkání s námi fanoušci museli mít trpělivost. Nicméně máme tři body. Doufám, že fanoušci přijdou zase. Na ledě jejich podporu vnímáme.