st 28.10.2015 | Klára Petrásková

Rastislav Dej zařídil Hradci výhru. Super tři body, říká dvougólový střelec

Dát dva góly za šedesát sedm vteřin? Otočit zápas v posledních čtyřech minutách třetí třetiny? Pro Rastislava Deje žádný problém! Slovenský útočník v královéhradeckých službách v utkání s Vítkovicemi zazářil. V závěru zápasu totiž proměnil své dva střelecké pokusy, otočil skóre z 1:2 na 3:2 a významně se tak podepsal pod zisk třech důležitých bodů.

Do zápasu na ledě Vítkovic jste dobře vstoupili, pak byly k vidění dva obraty, ten poslední z vaší strany. Jak byste toto utkání zhodnotil?
Z naší strany nebyla první třetina úplně ideální, byla hluchá, bez bruslení. Udělali jsme dvě chyby, ze kterých jsme dostali góly. Od druhé dvacetiminutovky jsme začali víc bruslit, napadat a dohrávat obránce. Myslím, že v útočném pásmu jsme na puku hráli docela dobře a vytvářeli si dost šancí. Jsme rádi, že se nakonec zápas přiklonil na naši stranu a že jsme vyhráli. Super tři body!

Už to vypadalo, že všechny zůstanou v Ostravě, závěr utkání ale vše změnil. Asi jste hodně rádi, že?
Samozřejmě jsme rádi. Myslím, že jsme měli trošku víc šancí než Vítkovice a ke konci jsme zlomili štěstí na naši stranu.

Jak se seběhly vaše dva góly z konce zápasu?
Výbornou práci odvedla celá lajna. Při první brance jsme dobře zachytili puk, Bedýnka (Jaroslav Bednář) mi ho předložil a já byl sám před bránou. Druhá padla dokonce v oslabení. Super práci odvedl Kuko (Roman Kukumberg) s Péťou Frühaufem, já jen nastavil hůl. Jsem rád, že mi to tam spadlo.

V oslabeních jste byli hodně nebezpeční, vyplynula vaše aktivita ze zlepšeného pohybu?
Asi ano. Na přesilovky Vítkovic jsme se sice připravovali, ne ale nějak speciálně za účelem mít tři, čtyři brejky, jako jsme v zápase měli. Oni si ale nedali pozor a na konci na to doplatili.

V utkání jste dvakrát nastřelili tyčku, neříkal jste si, že je to nějaké prokletí?
V kabině jsme si po druhé třetině s Kukem říkali, že z těch šancí už musíme dát gól. Třeba i v oslabení, když už nehrajeme přesilovky. Nakonec to vyšlo a získali jsme tři body.

Dalo by se tedy říci, že hokejová spravedlnost nezůstala slepá?
Vidíte, že i v hokeji to funguje. Myslím, že ano.