ne 20.9.2015 | Jan Vavřina

Roman Kukumberg: Děláme plno nesmyslných faulů. Takhle se hrát nedá...

Vloni si musel Roman Kukumberg počkat na premiérovou extraligovou trefu až do 21. kola, tentokrát se dočkal už v zápase číslo čtyři na ledě Liberce. Hradec do zápasu skvěle vstoupil, ve druhé minutě vedl 1:0, na konci první třetiny pak slovenský forvard zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Jenže ani to Mountfieldu nestačilo, domácí otočili skóre a vyhráli 4:2. Hlavní důvod porážky? Podle zkušeného útočníka nedisciplinovanost a množství faulů…

Proti Liberci jste měli skvělý začátek, druhá a třetí třetina už z vašeho pohledu nevypadala dobře. Čím to?
Začátek byl vynikající, vedli jsme 2:0. Potom jsme měli plno nesmyslných vyloučení, takhle se to hrát nedá… Na začátku jsme si řekli, že musíme být disciplinovaní, a po dvou třetinách máme osm dvouminutových trestů. To je strašně moc, stojí to síly, navíc nejsme v tempu. Za stavu 2:1 jsme měli šanci, kde se zápas mohl zlomit. Měli jsme bodovat, body nám mohou chybět.

Bylo cílem dát rychle gól dva, což se povedlo, a pak výsledek bránit?
Každý zápas se snažíme hrát náš hokej. Čekali jsme, že po nás od začátku půjdou, věděli jsme, že to bude náročné utkání. Dostali jsme se do vedení, ale naší hloupostí ho ztratili.

V Liberci se vám dlouhodobě nedaří, Mountfield HK zde bodoval jen v prvním zápase, od té doby odjel čtyřikrát s prázdnou. Má to nějaký společný důvod?
Každý zápas je jiný, takže neplatí, že bychom odněkud body vozili a odjinud ne. Nemůžu k tomu říct nic jiného, než že jsme měli tentokrát v Liberci bodovat.

Dostali jste potřetí ve čtyřech zápasech čtyři góly, není to hodně? Navíc když jste byli vloni zvyklí inkasovat jednou dvakrát…
Je to dost… Díky bohu jsme doma minule dali gólů šest, což je také více, než jsme dávali (usmívá se). Proti Liberci odstoupili dva beci, ke konci se tam točili v pěti. Měli toho plné zuby. Hodně sil jsme nechali v oslabeních. Pokud chceme být úspěšní, musíme mít maximálně pět vyloučených, víc to v dnešním hokeji není možné.

Vstřelil jste svůj první gól v sezóně, jak se to seběhlo? Byli jste ve středním pásmu s Rastislavem Dejem, houkli jste na sebe?
Ne, to ne. Zachytil jsem puk, slabě ho posunul a lekl se, že jsem to zkazil. Naštěstí domácí bek zaváhal, šli jsme po puku a pak do šance.

V Liberci byla díky hradeckým fanouškům famózní kulisa, jak jste se cítili?
Jako doma! Fanoušci jsou vynikající a je jen škoda, že jsme společně nemohli odvézt body, abychom je potěšili ještě více. Za podporu jim děkujeme.

V pátek jedete na Spartu, poprvé od loňského play-off. Budete jim to chtít vrátit?
Co bylo, to bylo. Důležité je dát se fyzicky do kupy, aby byli všichni v pořádku. Jeden den oddychneme a musíme se na ně nachystat. Myslím, že nikdo nebude myslet na nějakou pomstu z loňska. Musíme bodovat, v nejbližších dnech nás čekají těžké zápasy. Budeme se snažit vyhrát.