pá 2.2.2018 | Radek Staněk

Rozhodující moment? Góly do šatny, říká Andris Džerinš po výhře nad Spartou

Mountfield dokázal před hradeckým publikem porazit Spartu 4:1 a srovnat s ní tak letošní bilanci vzájemných zápasů. Lví podíl na výhře Lvů měl lotyšský forvard Andris Džerinš, který si v prestižním střetnutí připsal klíčový třetí gól, navíc přidal ještě jednu asistenci. Cennou výhru proti Pražanům chce nyní potvrdit proti Zlínu, kde působí i jeho krajané.

Výsledek 4:1 vypadá na první pohled jednoznačně, ale rozhodně se nejednalo o jednoduché utkání, souhlasíte?
Samozřejmě. Řekl bych, že v této soutěži se nedá o žádném utkání říci, že je lehké. Navíc v této chvíli, kdy všichni bojují o play off. Proti Spartě to byl takový play off hokej, hráli jsme dobře zezadu a zachytal nám gólman. Z toho všeho pro nás vzešel dobrý výsledek.

Kde vidíte rozhodující momenty utkání? Byly to dva slepené góly v závěru druhé třetiny, kdy jste Spartě odskočili?
Asi ano. Do konce zbývalo asi půl minuty, a to samozřejmě udělá velký rozdíl, když přijdete do kabiny. Ale byli jsme si vědomi, že zbývá ještě dvacet minut a nesmíme nic podcenit.

Moje trefa? Soupeři střídali, měl jsem dost prostoru

Sparta se momentálně nenachází v dobré pohodě. Myslíte, že tyto trefy nalomily její sebedůvěru o to více?
To si nemyslím. Já nad tím takto nepřemýšlím, protože když začnete tímto způsobem uvažovat, můžete také celý zápas ztratit. Navíc, jak jsem již říkal, pořád zbývalo ještě odehrát dalších dvacet minut.

U druhé třetiny bych ještě zůstal. Vy jste do ní skvěle vstoupili a prakticky po celou dobu jejího trvání jste Pražany přehrávali. Co jste si v kabině před prostřední části říkali?
Prostě jsme si řekli, že na ně nastoupíme a budeme pokračovat, jako jsme hráli v první třetině a snad ještě lépe. Byly tam totiž některé drobnosti, které bylo třeba změnit, tudíž jsme se na ně zaměřili.

Jak byste zhodnotil situaci před vaším gólem?
Soupeři zrovna střídali, takže jsem toho využil. Tuším, že mě nikdo od nich neviděl a přede mnou se otevřel volný prostor. Rozhodl jsem se pro střelu, která tam naštěstí prošla.

Každý zápas je teď pro všechny strašně důležitý

V závěrečné třetině se Sparta dostala k několika brankovým příležitostem. Bylo to způsobeno tím, že jste se více zaměřili na obranu a už tolik netlačili?
Asi to tak bylo. Nikdy sice nechcete hrát takto defenzívně, ale je jasné, že za takovéhoto stavu se na obranu koncentrujete více. Máte náskok, takže se nepotřebujete hnát dopředu za dalšími góly. Sparta sice měla nějaké šance, ale náš brankář odvedl dobrou práci.

V dalším domácím zápase vyzvete Zlín, který se nachází na podobných pozicích, jako Sparta. V klubu navíc působí někteří vaši krajané. Co od utkání proti Ševcům očekáváte?
Zřejmě to bude do velké míry podobné jako proti Spartě. Jak jsem zmínil, teď je každý zápas pro všechny velmi důležitý. Zlín bojuje o play off, my zase chceme urvat co nejlepší pozici pro nasazení do vyřazovacích bojů. Bude to těžký zápas, pro mě speciální, protože tam mají pár lotyšských kluků a já jim budu chtít ukázat, že jsme lepší (usmívá se).