Ohlasy k zápasu
čt 5.9.2019 | Daniel Krátký

Rybář Matěj Chalupa: Cítil jsem se nejlíp ze všech zápasů

Hradečtí zvládli třetí kolo Champions Hockey League, když na svém ledě porazili velšský tým Cardiff Devils poměrně jednoznačně 5:2. A gólů mohlo být i více, protože spoustu příležitostí spálil v zápase Matěj Chalupa, který byl i ze čtvrté formace na ledě hodně vidět. Co prozradil mladý forvard hradeckého Mountfieldu po zápase s urputným soupeřem?

Zvládli jste důležité utkání proti Cardiffu. Jak moc rozdílný zápas oproti tomu ve Walesu měli možnost zhlédnout diváci v Hradci Králové?
V Cardiffu jsme k tomu nepřistoupili dobře, nehráli jsme to, co jsme chtěli. Doma jsme na ně chtěli vlítnout, což se nám podařilo. Nechtěli jsme to nějak podcenit, jako tam. Podařilo se nám to a měli jsme výborný začátek. Dali jsme dva góly, celé dvě třetiny jsme to drželi. Až pak jsme dostali dva slepené góly rychle za sebou. Ale poté jsme dali do prázdné a pohlídali si to.

Co se stalo ve třetí třetině, když jste obdrželi dvě rychlé branky z protiútoků?
Vůbec nevím, co se stalo. Jestli jsme si mysleli, že už to máme vyhrané... Naštěstí pak přišel gól při jejich hře bez brankáře.

Důležité byly přesilovky, vy jste využili v zápase dvě. To vám určitě velmi pomohlo.
Celou přípravu jsme se v přesilovkách trápili, ale teď nám vyšly úplně výborně. Dali jsme v nich dva góly, takže super.

„Odpočinuli jsme si, je to super relax. Půjdeme znovu a snad tam v sobotu něco spadne.“

71 Matěj Chalupa (o rybaření před zápasem)

Vy osobně jste v zápase neproměnil spoustu příležitostí. Proč neskončily gólem?
Asi jsem si to přenesl z loňské sezóny, taky jsem měl každý zápas spoustu šancí. Musím se na to zakončení zaměřit na tréninku a snad to tam potom začne už konečně padat. Proti Cardiffu jsem se cítil nejlépe ze všech zápasů, snad to bude do těch dalších ještě lepší a snad tam padne i nějaký gól. Ale hlavní je výhra.

Nastupoval jste ve čtvrté formaci s Michalem Dragounem a Jordannem Perretem, jak se vám s nimi hrálo?
Suprově. Všichni jsme dobří bruslaři, takže si to dáme do pohybu, vyhovíme si.

Pomohlo vám také to, že jste byl před zápasem se spoluhráči rybařit?
Moc jsme toho nechytli (směje se), takže vůbec nevím, jestli to pomohlo. Ale odpočinuli jsme si, je to super relax. Půjdeme asi znovu a snad tam v sobotu něco spadne.

Jaký bude podle vás sobotní zápas se švédskou Frölundou?
Oni nám mají co vracet, protože jsme u nich vyhráli. Bude to dobrý bruslivý hokej na obě strany, hodně střel. Záležet bude hlavně na tom, kdo dá první nebo druhý gól.