Preview k zápasu
čt 20.10.2005 | Daniel Višňák

Sebevědomá Kadaň přijede do Hradce prodloužit vítěznou sérii

Kdyby první liga skončila před sobotním utkáním hradeckých hokejistů s Kadaní, v severočeském městě by určitě mohutně oslavovali, naopak Hradec Králové by se zavalil do smutku. Mužstvo Kadaně před 15. kolem uzavírá pomyslnou osmičku mužstev pro play-off, Energetici po porážce v Brně stále na tyto mety ztrácejí 4 body. Právě zápas s osmou Kadaní bude pro hradecké velmi důležitý, v případě porážky by se jim hranice play-off vzdálily už na sedm bodů, kdyby ale Východočeši srdnatého soupeře porazili, měli by tyto mety zase o něco blíže.

Kadaň v posledních zápasech naplno bodovala
To jak nepříjemný a určitě odhodlaný soupeř do Hradce Králové přijede je patrné při pohledu na dosavadní výsledky černožlutých v letošní sezóně. V posledním kole sesadili Severočeši z vedoucí pozice havířovské Pantery, které vyprovodili z ledu s poměrně vysokým přídělem 5:1, i v posledním utkání úvodní čtvrtiny brali Severočeši všechny body za vítězství 2:0 s Berounem. V posledních utkáních se můžou hráči plnící pokyny trenéra Ladislava Kubáta spoléhat zejména na výborné výkony brankáře Jaroslava Hübla, který má zatím velmi lichotivou bilanci procentuální úspěšnosti, ta převyšuje hranici 95% s průměrem pod dvě branky na zápas. Největšími ostrostřelci Kadaně jsou shodně se čtyřmi brankami útočník Michal Olivierus a obránce Milan Vobořil.

Počítají se góly, na tyče se nehraje
Hradečtí hokejisté sahali ve středu v Brně po zisku bodů, co jim to je ale platné, když domů žádné nepřivezli. Na tyčky se nehraje a poté co zachránila Pavla Maláče v zápase s Energetiky dvakrát branková konstrukce po šancím Domina a Toužimského, trefili se domácí do černého v závěrečné třetině dvakrát a porazili bojovně hrající hosty 2:0. V tabulce to tak znamená, že se právě Kometa posunula o dva body před hradecké Energetici, jenž doposud na své konto nasbírali 16 bodů, Kadaň je osmá s 20 body.

Sobotní utkání začíná na královehradeckém zimním stadionu tradičně v 17:00.