Ohlasy k zápasu
pá 24.8.2012 | Martin Voltr

Série bez úspěchu? Nikdo neprohrává s nadšením, ujišťuje Milan Karlíček

Ani na sedmý pokus se Hradečtí nedočkali výhry a letošní příprava se už z výsledkového hlediska podobá té loňské. V Havlíčkově Brodě nevyužili ani povedeného obratu, který zahájil svým gólem obránce Milan Karlíček. „Takový zápas jsme si už měli pohlídat. Je to určitá věc k zamyšlení nad naší hrou,“ přemítal Karlíček po remíze na Vysočině.

Soupeř se sice ujal vedení 2:0, ale vy jste hráli slušně a Brod vás nepřehrával…
V téhle fázi přípravného období jsou oba týmy ve velké tréninkové zátěži. Myslím, že chvílemi jsme měli víc ze hry my, ale jinak to byl naprosto vyrovnaný zápas i za stavu 2:0 pro Havlíčkův Brod.

Právě ty jsi zavelel k obratu, když se před tebe po skrumáži před brankou dostal puk. Napálil jsi ho jen bezmyšlenkovitě do sítě?
To ne. Bylo to před brankou zhuštěné a bylo jasné, že puk nemůže v žádném případě projít po ledě, protože tam leželi hráči. Viděl jsem, že gólman klečí, takže střela musela jít nahoru. Trefil jsem to navrch a spadlo to tam. Díval jsem se, kam střílím.

Zápas jste tedy otočili a vedli 3:2. Měli jste i další šance a zdálo se, že byste už utkání měli dotáhnout do vítězného konce…
Takový zápas bychom určitě už měli zvládnout a pohlídat si ho. Nepodařilo se, což je určitá věc k zamyšlení nad naší hrou. V tomto období to ale zase není nic tak špatného. V příštím zápase uděláme maximum pro to, abychom ho zvládli.

Už čtyřikrát v přípravě jste jeli pozápasové samostatné nájezdy, ale ještě ani jednou jste je nevyhráli. Jak se nájezdům věnujete na tréninku?
Nájezdy si samozřejmě vždycky zajezdíme, ne že bychom je trénovali nějak speciálně. V současné chvíli nám to tam nepadá a soupeřům ano, to se může otočit. Možná je dobře, že góly nedáváme teďka a vrátí se nám to v sezóně.

Ty sám jsi naposledy proti Šumperku nehrál. Bylo to čistě tou rotací hráčů, kdy trenéři zkouší různé varianty?
No jasně. Je nás hodně, všichni bojujeme o místo v sestavě, takže jednou hraje ten a jednou ten.

Je v kabině i v přípravném období znát, když se nevyhrává? Ovlivňuje vás to?
Pořád je ještě čas, ale všichni už chceme vyhrát. Ta série je dlouhá a nikdo neprohrává s nadšením, ať už je to příprava, nebo sezóna. Ta série už nás štve a chceme ji každou chvíli zlomit. O to víc nás mrzí, že jsme to nedokázali tady.