Rozhovory
ne 27.11.2011 | Sanny Muharem

Skvělý start! Škoda, že jsme pak trochu polevili, podotýká Jiří Kadlec

V rámci sedmadvacátého kola první hokejové ligy přivítali Východočeši soupeře z Litoměřic. Už od začátku duelu se domácí uchopili otěží a třemi rychlými brankami v podstatě rozhodli o svém vítězství. Velmi dobrý zápas odehrála třetí formace, a to především Jiří Kadlec s Luďkem Brožem. První jmenovaný vstřelil v utkání rovnou dvě branky.

Hradec nastoupil už ke třetímu zápasu s Litoměřicemi v této sezóně, takže se mohl na svého soupeře důkladně připravit. Ve vzájemných zápasech si každé mužstvo udrželo domácí vítězství, což platí i po sobotním klání. „Věděli jsme, že hokejisté Litoměřic jsou celkem hračičky. Hodně si hrají s pukem, neradi se ho zbavují, což pro nás byla výhoda. Obránci se totiž mazlili s kotoučem v obranné třetině, čehož jsme využili,“ prozrazuje úvodem Jiří Kadlec.

Především první dějství rozhodlo o vítězi dnešního utkání. Hradečtí v něm totiž nasázeli svému soupeři hned tři branky a bylo prakticky jasno. „Je pravda, že jsme do zápasu vstoupili hodně dobře. Ty rychlé góly nám pomohly hlavně psychicky. Ve druhé třetině jsme si však trochu začali myslet, že už je to asi v pohodě a přišel pokles. Následně jsme se z toho naštěstí dostali a udrželi výhru,“ komentuje průběh utkání velezkušený útočník, jenž na svých zádech obléká číslo 46.

Hradecký Jiří Kadlec se v zápase mimo jiné prezentoval dvěma brankami. První zaznamenal v páté minutě, kdy zvýšil na 2:0 a tou druhou zavřel účet střetnutí. „Dostal jsem dvě parádní přihrávky od Luďka Brože. Poprvé na mě hosté trochu zapomněli mezi kruhy, kdy jsem to naštěstí trefil. Druhou branku jsem také dával na poslední chvíli. Jeli jsme dva na jednoho a nakonec jsem to protlačil do branky,“ popisuje své dvě gólové trefy.

V úvodu sezóny nastupoval Jiří Kadlec společně s Luďkem Brožem pravidelně v první formaci. Pak ale přišlo zranění druhého jmenovaného centra a Jiří Kadlec se na pár zápasů přesunul až do čtvrté lajny, kde rozdával zkušenosti. Nyní už je Brož zpátky a především v dnešním zápase se oba hráči prezentovali výborným výkonem. „Já si myslím, že složení prvních tří pětek je v podstatě velmi vyrovnané. Na druhou stranu je to jen pořadí na ledě. Vždyť jsme vlastně s Luďou na začátku hráli v první lajně, takže na tom nezáleží,“ poukazuje na spolupráci s Luďkem Brožem.

Říká se, že dvakrát nevstoupíš do téže řeky. Hradečtí však porazili Litoměřice stejně jako v prvním kole a budou se snažit zopakovat výborné výkony, kterými disponovali v úvodu soutěže. „Já bych nerad očekával podobný vývoj. Ten začátek jsme měli dobrý a určitě bychom ho chtěli zopakovat, ale poté přidávat jen výhry. Teď bude dost záležet na příštím zápase v Třebíči. Co jsem měl možnost slyšet, tak je Třebíč doma hodně nepříjemná. Musíme se důkladně připravit a urvat nějaké body,“ praví hradecký matador.

Hradec měl sice výborný začátek sezóny, pak ale přišly peripetie v podobě herní krize a také rozšířené marodky, která zasáhla větší část mužstva. „Ve druhé polovině základní části se musíme především vyvarovat nějakých výsledkových výkyvů. Jak se říká, dobré mužstvo třikrát za sebou neprohraje. Měli bychom to povýšit na dvakrát a držet se toho. Střídat hodně proher s jednou výhrou je prostě špatně. Je třeba zařadit mezi výhry sem tam nějakou prohru,“ dodává s úsměvem na tváři Jiří Kadlec.