čt 28.12.2017 | Filip Novák, Jan Vavřina

Snažil jsem si zápas užít, hlásí Jaroslav Pavelka. Kvituje skvělou atmosféru

Po prvním utkání se do branky postavil Jaroslav Pavelka, který si tím na Spengler Cupu odbyl svou premiéru, a to rovnou proti domácímu Davosu. Po chybě v defenzívě inkasoval už v první minutě, ale oklepal se z toho a v následujícím průběhu zápasu podržel svůj tým několika těžkými zákroky. I přesto ale porážce 1:5 zabránit nedokázal.

Máte za sebou druhý zápas na turnaji, ani v něm jste neuspěli. Jak hodnotíte utkání z pozice brankáře?
První třetinu jsme nezačali vůbec dobře. Hodně jsme soupeře pouštěli do vyložených šancí, a i když jsme si také nějaké vypracovali, tak jsme je nedokázali proměnit a oni to trestali.

Myslíte si, že jeden z vašich největších problémů byly vstupy do jednotlivých třetin? V každé jste po pár minutách inkasovali.
Opět jsme dostali rychlou branku, bylo to vlastně hned z první střely, takže pro mě super začátek... Ale naštěstí jsem se z toho rychle oklepal. Snažil jsem si zápas hlavně užít a pomoct týmu. Máme za sebou dvě porážky, takže nás nejspíš čeká Dynamo Riga, kde se bude lámat chleba. Myslím si, že máme kvalitní tým na to je porazit.

Říkal jste, že si jdete zápas hlavně užít. Povedlo se to i za tohoto nelibého stavu?
Užil, atmosféra byla skvělá. Celý zápas nám fandili naši fanoušci, kterým bych chtěl poděkovat, protože přijeli v hojném počtu. I když jsme prohrávali o tolik branek, tak nás pořád podporovali a hnali dál. I po pěti brankách, které jsem dostal, pořád vyvolávali moje jméno, za což jsem rád. V loňském roce jsem tady nebyl, takže jsem rád, že sem dostal šanci a chtěl jsem si to užít za jakéhokoliv stavu.

Zápas byl fyzicky velice náročný, zejména pro hráče, který měli v nohách duel s Kanadou. Po některých závarech jste nicméně i vy vypadal hodně vyčerpaně…
Určitě to nebylo jednoduché, kluci měli dva zápasy ve dvou dnech, což je náročné. Nastoupili jsme navíc proti domácímu týmu, pro který to byl první duel na turnaji, takže na nás vlétl. Když nás tlačili, tak to bylo těžké. To už jsem spíš chytal pozičně, než abych tam lítal.

Čtvrtek pro vás znamená den volna. Jak ho strávíte?
Večer máme trénink, ale hlavně bych chtěl zregenerovat a připravit se na důležité čtvrtfinále. Chtěl bych si to tady taky projít, vyjet lanovkou nahoru nebo se podívat po okolí a načerpat síly, protože to tady je krásné. Určitě bychom neměli celý den ležet, to by nás dobře nepřipravilo. Musíme si vyčistit hlavy a připravit se na důležitý duel.

Jedním z vašich potenciálních soupeřů pro čtvrtfinále je zmíněná Riga. Budete případně čerpat nějaké informace od Andrise Džerinše nebo Oskarse Cibulskise?
Oni tam dříve hráli, takže nám k tomu můžou určitě něco říct. Ale na druhou stranu ještě není potvrzené, s kým budeme hrát, takže nepředbíhejme. My se s trenérem brankářů podíváme na situace jak s Kanadou, tak s Davosem, projdeme si góly. Dále budou určitě nějaké sestřihy ze zápasu Rigy nebo Hämeenlinny.