Rozhovory
ne 20.10.2013 | Martin Matuška

Sparta by byla pod tlakem, mrzí Martina Podlešáka neuznaný gól

Pražská Sparta po jedenácti utkáních ukončila hradeckou sérii, kdy v každém zápase získali hráči Mountfieldu alespoň bod. Utkání rozhodla druhá třetina, v níž Hradec inkasoval třikrát během šesti minut. Do hry po delší pauze zaviněné zraněním naskočil Martin Podlešák, ale ani návrat sparťanského odchovance, který nyní hájí východočeské barvy, porážce nezabránil.

Nastoupil jste do zápasu po delší pauze, která byla zaviněna zraněním. Jak jste ho zvládal?
Sparta má výborný tým a proti ní je vždycky těžké hrát. Deset dnů v kuse jsem makal na fyzičce, ale v zápase je to samozřejmě něco jiného než jen pořád dokola jezdit rovinky na tréninku. Hlavně v soubojích jeden na jednoho.

Na Spartě jste hokejově vyrostl a strávil v ní i čtyři extraligové sezóny. Byl pro vás zápas v tomto ohledu pikantní?
Ano, jsem od malička sparťan a je pro mě jiné hrát proti Spartě než proti ostatním týmům. Mám tam spoustu kamarádů a známých, ale samozřejmě jsem byl namotivovaný a chtěl jsem Spartu porazit. Bohužel se to nepovedlo.

Na začátku utkání jste měli pár dobrých šancí, nemrzí vás teď, že jste žádnou z nich nedokázali proměnit?
Určitě je to škoda, protože tam párkrát opravdu nechybělo mnoho. Po tom, co nám rozhodčí neuznali gól, jsme se chtěli dál tlačit do brány, ale neuznání branky pomohlo spíše Spartě.

Myslíte, že tento sporný moment hodně ovlivnil vývoj utkání?
Samozřejmě by to bylo jiné. Sparta by prohrávala, byla by pod tlakem a musela by více otevřít hru, ale to už teď nemá smysl řešit. Rozhodčí také hodnotit nebudu.

Bohužel se nakonec zrodil stejný výsledek jako v prvním kole na Spartě. Myslíte ale, že předvedený výkon byl lepší než tehdy?
Já bych tohle nechtěl hodnotit, protože důležitý je výsledek. Prohráli jsme 1:5 a ztratili tři body před skvělými domácími fanoušky.

V čem byl podle vás mezi vámi a Spartou největší rozdíl?
Největší rozdíl je v tom, že oni dali pět branek a my jednu. Sice jsme nějaké šance měli, ale nedokázali jsme je využít.

Můžete si z tohoto utkání něco vzít?
To určitě ano, jako z každého. Koukneme se na video, rozebereme chyby a budeme se snažit, aby se to příště už neopakovalo.

Potěšilo vás alespoň to, že i přes nepříznivý vývoj utkání byli fanoušci hodně slyšet a mohutně povzbuzovali až do konce utkání?
To určitě ano. Fanoušky máme opravdu úžasné. Celý zápas jsou slyšet, zpívají chorály, stadionem obíhají mexické vlny. Za to jim patří opravdu veliké dík.