Ohlasy k zápasu
út 29.1.2019 | Radek Staněk, Klára Petrásková

Spartě k výhře stačily naše tři chyby, mrzí Petra Zámorského

Dotahovali, ale nedotáhli. Hradečtí hokejisté se dostali v závěru domácího utkání proti Spartě do velkého tlaku, k vyrovnání však nakonec jedna branka chyběla. Dlouho jasně se vyvíjející zápas zdramatizoval svou brankou bývalý hráč Pražanů Petr Zámorský. Ten se svou asistencí zároveň podílel také na druhém gólu svého týmu.

Zápas rozhodla první třetina, během které jste nabrali tříbrankové manko. Kde byla příčina špatného vstupu do utkání?
Těžko říci. Udělali jsme tři chyby a oni je třikrát potrestali. Nemyslím, že bychom byli horší, ale dostat tři góly v první třetině je trestuhodné. Pak už je strašně těžké zápas otáčet.

Vyrovnat jste sice nestihli, ale může se tým odrazit i od pocitu ze zlepšeného výkonu?
Na to se bohužel moc nehraje… Našim cílem byly tři body a ty jsme neurvali. Bohužel jsme udělali tři chyby a to Spartě stačilo k výhře. Takový je někdy hokej.

Přesto jste během utkání měli mnohem více šancí než Sparta…
Nevím, produktivita nás už pár zápasů trápí. Snažíme se hodně střílet a tlačit, ale asi musíme být důraznější před brankou. Pracujeme na tom a doufám, že to bude lepší. Každý musí být zodpovědný za svůj výkon. Obránci, aby nastřelovali puky a útočníci, aby je dokopali do brány. To je jediná cesta.

„Na ledě jsme nechali vše, odmakali to a jdeme dál.“

24 Petr Zámorský (o prohře se Spartou)

Ze čtyř zápasů proti Spartě jste během sezóny vytěžili pouze dva body. Hraje stylem, který vám nesedí?
To si nemyslím. Podle mě jsme od druhé třetiny hráli dobrý hokej a soupeře přehrávali. Tentokrát jsme si to ale prohráli už v první části, Spartě se pak s náskokem hrálo lépe.

Zápas zdramatizovala vaše trefa na 1:3. Myslíte, že soupeř poté znervózněl?
My si už během první pauzy říkali, že musíme tlačit, protože už nemáme co ztratit. Ve druhé třetině jsme měli pár šancí a závarů, bohužel tam nic nepadlo. Ale na ledě jsme nechali vše, odmakali to a jdeme dál.

Doma jste prohráli po dvou měsících. V čem jinak tkví kouzlo Hradce na domácím ledě?
Perfektní fanoušci. Přistupujeme k zápasům odpovědně, protože víme, že jsou tu parádní lidé a vždy jim chceme předvést nejlepší výkon. To může být jeden z důvodů. Ale samozřejmě chceme hrát stejně doma i venku.

Vy sám jste opět dostal pozvánku do národního týmu. Je to motivace k další práci?
Moc si toho cením a jsem strašně rád. Ale předtím máme ještě zápasy v klubu, na které se teď soustředím. Reprezentaci budu řešit až od pondělí a budu se snažit podat co nejlepší výkon. Navíc bude určitě zase skvělá parta, jako při předchozích akcích.