pá 28.2.2020 | Adam Kodet, Jan Rozhon | Foto: Aleš Bedlík / HC Energie Karlovy Vary

Start byl dobrý, ale nedotáhli jsme to, smutní Richard Nedomlel

Potřetí z posledních čtyř případů dospělo utkání Mountfieldu až k samostatným nájezdům a potřetí z něj odjížděli Lvi se sklopenou hlavou. V lázeňské metropoli však začali dobře a od páté minuty vedli. O náskok však přišli a po karlovarské otočce museli zachraňovat alespoň bod až ve třetí periodě. V prodloužení branka nepadla a jelikož Hradec v dovednostní soutěži znovu nenašel byť jediného úspěšného střelce, padl na západě Čech 3:4 po nájezdech. Ty už jen z lavičky sledoval Richard Nedomlel, který si připsal nejvyšší ice-time ze všech Lvů, zároveň byl ale na ledě u dvou vstřelených branek.

Hradečtí dali zapomenout na nepovedené začátky utkání z některých nedávno minulých zápasů. Na svého soupeře po dlouhé cestě doslova vletěli a byli za to odměněni vedoucí brankou. „Start jsme měli velice dobrý, škoda té druhé třetiny,“ lamentoval těsně po zápase Richard Nedomlel. „Tentokrát jsme makali celých 65 minut, ale bohužel jsme to nedokázali dotáhnout do vítězného konce,“, potvrzuje neutuchající snahu celého týmu o větší než jednobodový zisk.

Mountfield na Západě Čech dvakrát vedl, přesto Energie průběh dokázala otočit a Lvi se museli alespoň o prodloužení pořádně porvat. Díky urputnosti a morální síle se jim to povedlo. „Snažíme se jít do každého zápasu na sto procent a každý chceme odvést tu práci, kterou máme,“ komentuje nejvyšší z hradeckých hráčů, jenž se v letošní sezóně stal nedílnou součástí defenzívy Hradce a proti Varům byl se 22 minutami nejvytíženějším mužem svého týmu. „Vždy se snažím odvést maximum a pak už je to jen rozhodnutí trenérů,“ reaguje skromně.

„Každý může vyhrát s každým. Uvidíme, co se stane.“

77 Richard Nedomlel (o potenciálním soupeři pro předkolo play off)

Člen prvního obranného páru se několikrát dostal do ostrého konfliktu se soupeřem nesoucím stejné číslo na zádech. „Sám ani nevím, kdo z Varů má číslo 77, tohle nestíhám sledovat,“ pronesl s lehkým úsměvem na adresu Tomáše Vildumetze, který je o dobré dvě hlavy nižší a mezi oběma borci je váhový rozdíl větší než 30 kg.

Po další porážce v nájezdech je sedmý přímý postup do play off pro Hradec v řadě už spíš v rovině divoké teorie, pokukují už Lvi po soupeři do předkola? „Myslím, že je to úplně jedno. Každý může vyhrát s každým, uvidíme, co se stane,“ odmítá řízný bek spekulace. Pražský rodák si také nepřipouští psychickou náročnost posledních zápasů základní části. „Moje psychika osobně je dobrá, snažím se na věci okolo nemyslet,“ poodhaluje.

Kromě jiného se letos známý tvrďák vyšplhal v týmové hierarchii hodně vysoko, o čemž svědčí i přidělená role asistenta kapitána. „Překvapilo mě to, ale nejde o to, jestli má někdo na dresu áčko, céčko nebo o to, co má na zádech. Hlavní je to, co máme na prsou a za jaký klub hrajeme,“ popisuje vliv přišitého písmene „A“ na svém trikotu. Navíc, dle vlastních slov, v jeho chování v rámci kolektivu k přílišným změnám nedošlo. „I když jsem áčko neměl, na střídačce jsem byl slyšet. Na svém projevu jsem tedy nic neměnil,“ uzavírá Richard Nedomlel.