Rozhovory
út 3.12.2013 | Sanny Muharem, Martin Voltr

Střelec rozhodující branky Peter Mikuš: Dva body jsou zlaté

Východočeši mají další dva body! V úterý večer je čekala ale velmi nelehká úloha, v hlavním městě totiž vyzvali na souboj dosavadního lídra extraligy – Spartu. Ta se dostala v první třetině do vedení, Hradec ale dokázal vyrovnat v přesilové hře. Když regulérních šedesát minut vítěze neurčilo, muselo přijít na řadu prodloužení, ve kterém bonusový bod navíc vystřelil slovenský bek Peter Mikuš!

Hradec Králové porazil v úterý podvečer pražskou Spartu po prodloužení 2:1, vy jste stál u rozhodujícího gólu, můžete jej popsat?
Mertlik tam parádně vyslal střílenou přihrávku, do které jsem pouze vložil hůl, ještě mi to šlo od brusle do brány, hlavně, že to tam padlo!

Z pozice obránce jste se dostal až před prázdnou branku, to se obráncům nestává tak často, jak to vůbec vzniklo?
Viděl jsem tam volný prostor, takže jsem neváhal ani vteřinu a rozjel jsem se před branku, což se nakonec vyplatilo.

Dá se říci, že vzhledem k průběhu celého střetnutí mají získané dva body cenu zlata?
V některých fázích zápasu nás Sparta přehrávala, ale myslím si, že jsme velmi precizně bránili a ještě nás podržel skvělý Kanty. Důležité bylo, že jsme dokázali střetnutí dotáhnout do prodloužení, kde jsme rozhodli, dopadlo to dobře! Dva body jsou zlaté.

V letošní sezóně se vám v předchozích duelech Spartu ještě ani jednou nepodařilo porazit, přišlo to až nyní. Co bylo ve vaší hře jiné?
Soustředili jsme se hlavně na obranu, Pražané mají kvalitní útok, daří se jim dávat hodně gólů. My zase umíme bránit dobře střední pásmo, takže jsme se zaměřili především na to.

Domácí tým se dostal do vedení, vypadalo to, že to s vámi nic neudělalo. Oklepali jste se rychle, že?
Bylo to pouze 1:0 a hodně času před námi, vůbec jsme na to nemysleli. Nakonec se to zvládlo.

Ve třetí části hry odešel kapitán Jiří Šimánek na šití, jak moc byla jeho absence znát?
Chyběl pár minut, ale já jsem si toho ani moc nevšímal, jelikož útočníky střídá hlavní kouč, obránce pak asistent.

V úterý jste proti Spartě sázeli hlavně na obranu, byl to váš cíl?
Se Spartou se snad ani nijak jinak hrát nedá (směje se). Je potřeba vycházet ze zabezpečené obrany a dostávat se do protiútoků, ze kterých se dají vytěžit zajímavé šance.