Rozhovory
so 14.9.2013 | Ondřej Novotný

Tomáš Harant: Kdyby vydržel nerozhodný stav déle, věřil bych v úspěch

Páteční extraligová premiéra se hokejistům Mountfield HK nezdařila. Z hlavního města si neodvezli ani jeden bod. To mrzelo i Tomáše Haranta, kterému alespoň trochu osladil hořkou porážku historicky první gól nově vzniklého klubu v nejvyšší soutěži. „Z toho mám samozřejmě radost, ale raději bych byl, kdybychom ze Sparty odváželi body,“ prozradil třiatřicetiletý zkušený zadák ze Slovenska.

Extraligová premiéra na ledě Sparty vám bohužel nevyšla, kde hledat příčinu neúspěchu?
Hráli jsme na Spartě, to je vždy těžký zápas. Dostali jsme pět gólu, i když si myslím, že ty čtyři jsme si dali sami vlastní vinou.

První třetina byla z vaší strany dobrá, se soupeřem jste drželi krok a stav byl nerozhodný...
Tam to ještě šlo. Sparta pak ale držela více puk, byla také lepší v bruslení. Bohužel jsme dostali jeden, pak hnedle další gól a bylo po zápase.

Pražané vás také výrazně přestříleli. Pálili téměř z každé pozice. Jak to, že jim to šlo snadněji?
My jsme se k těm střelám moc nedostávali, protože jsme u toho puku prostě od druhé třetiny skoro vůbec nebyli. Takže těžko střílet, když není žádná pozice na skórování.

Už dlouhou dobu jste věděli, že pojedete na ambiciózní Spartu. Překvapil vás soupeř něčím?
Myslím si, že ne. Sparta hrála klasicky dobře, hodně bruslila a produkovala přesné přihrávky. Ten první gól byl v podstatě stejný na obou stranách. Takové nahozené střely, které tam spadly. Kdyby stav 1:1 vydržel déle, věřil bych v úspěch.

Na druhou stranu jste dnes vstřelil historicky první branku Mountfieldu HK. Těší vás to?
Z toho mám samozřejmě radost. Ale co mi je to platné, když jsme tam nechali tři body. Takže raději bych byl, kdybychom ze Sparty odváželi alespoň bod.

Jak se gól vůbec narodil?
Dostal jsem puk na modrou, všiml jsem si, že gólman byl dole a měl před sebou hráče, tak jsem to nahodil. Jak už jsem říkal. Byla to taková náhodná branka.

Už v neděli vás čeká další soupeř, doma se utkáte s Třincem. Co do tohoto utkání změnit?
Určitě to bude střelba, pak také pohyb a to, abychom se dostávali pořád do třetiny. Tam bychom se pak měli udržet na puku, protože pořád bránit a nebýt silný vepředu je špatné.

Extraliga se po dvaceti letech vrací pod Bílou věž. Těšíte se na první domácí střetnutí?
Všichni čekáme, co vlastně přijde. Já jen doufám, že se nám podaří Třinec porazit a v nové sezóně se nám začne dařit před svými diváky.