Rozhovory
ne 1.12.2013 | Martin Voltr

Tomáš Harant v polovině soutěže: Naše druhé místo je zasloužené

Když se Hradec střetl s Plzní v extraligové sezóně poprvé, o jeho výhře rozhodly přesilovky. V odvetě se ovšem Škodovka pomstila stejnou mincí, Mountfield navíc podruhé v sezóně neskóroval. Ani porážka 0:2 mu ovšem nesebrala skvělou a nečekanou druhou příčku po první polovině základní části! „Teď už si na nás všichni budou dávat pozor,“ tuší obránce Tomáš Harant.

Oba góly dala Plzeň v početních výhodách. Byly to právě tyto sitiuace, co rozhodlo o jejím vítězství?
Asi ano. Plzeň hrála v oslabení velmi obětavě, lehala si do střel a všechno zblokovala nebo to brankář pochytal. Nedali jsme v přesilovkách ani jeden gól, Plzeň dva. Také nám chyběl trochu důraz v soubojích. Hlavně ale musíme zapracovat na přesilovkách a myslím, že to bude zase dobré.

Jaká slova padla v kabině po první třetině, že se pak váš výkon viditelně zlepšil?
Plzeň nás přebruslovala, byla dřív u puku. Naštěstí jsme třetinu ustáli s jedním gólem. Potom jsme si řekli, že do toho musíme kopnout, držet se na puku, a už to bylo vyrovnané. Škoda gólu na 2:0 v oslabení, když jsem byl zrovna na trestné. Jinak jsme mohli v závěru ještě zkusit vyrovnat.

V Plzni už poprvé naskočil Josef Marha. Jak do vaší hry zapadl? Zdálo se, že se zatím trochu hledá…
Je to hodně zkušený hráč, má toho strašně moc za sebou. Myslím, že právě do těch přesilovek nám dodá trochu víc klidu a bude pro nás velmi platným hráčem. Zatím s námi měl jenom jeden trénink, a pak hned přišel zápas. Není jednoduché přejít do nového mančaftu a zvyknout si na způsob, kterým hrajeme.

Zápas uzavřel první polovinu základní části, za 50 bodů vám patří skvelé druhé místo. Je to příjemné překvapení i pro vás?
Když to vezmu podle letní přípravy, která nám výsledkově moc nevyšla, určitě ano. Ale podle toho, co předvádíme od začátku sezóny, je podle mě druhé místo zasloužené. Všichni hrají na sto procent jak dozadu, tak potom i dopředu. To je základ.

Plzeň se na vás dotáhla na odstup dvou bodů. Sledujete víc dění v tabulce za sebou, nebo se díváte i na první příčku Sparty?
Jsme v půlce sezóny, stát se ještě může všechno. Nikdo nás na druhém místě nečekal, teď si na nás budou všichni dávat pozor a lépe se na nás připraví. Budeme to mít o to těžší. Určitě ale chceme pokračovat dál a neustupovat ze své pozice.

Co je teď vůbec vaším cílem, když vidíte, jak se vám první polovina povedla?
Všichni budeme rádi, když budeme hrát play-off. Stanovovat si teď nějaké příčky je zbytečné. Ale když to půjde, chceme být co nejvýš.