Rozhovory
čt 7.8.2014 | Martin Voltr

Tomáš Knotek režíroval úspěšný comeback. Štěstí přeje připraveným, směje se

První minuty byly hodně těžké, ale brzo se ukázalo, že to půjde. Amur Chabarovsk byl hokejistům Mountfieldu rovnocenným soupeřem a když o dva góly vedl, zaúřadovala třetí formace Východočechů. Její centr Tomáš Knotek si nejdřív při buly postavil na přesný puntík Lukáše Nedvídka, v samotném závěru pak utkání vyrovnal. A i když mu štěstí opravdu pomohlo, pomyslné body si Hradečtí ve Znojmě proti účastníkovi KHL zasloužili.

Jste spokojení s tím, co jste v prvním zápase předvedli?
S výsledkem určitě spokojeni jsme, protože jsme pořád prohrávali. Myslím, že to byl lepší první zápas než loni, kdy jsme do toho skočili hned asi po čtyřech dnech na ledě. Teď už máme přece jenom něco odjezdíno. Nemyslím, že by to byl od nás úplně nejhorší výkon.

Co jste si vůbec mohli před zápasem říkat o soupeři z ruské KHL?
Musím říct, že o Chabarovsku jsme se vůbec nebavili. Hlavně jsme se soustředili na naši hru, kterou jsme se poslední týden snažili trénovat. Měli jsme v systému nějaké změny, tak jsme se to snažili dodržovat.

A co jste tedy o Chabarovsku zjistili na ledě?
Byli to prostě klasičtí Rusové. Ze začátku byli brusliví, snažili se nás dohrávat, ale pak se to srovnalo. I my jsme je párkrát slušně dohráli. Byli jsme jim vyrovnaným soupeřem, ke konci jsme myslím byli i lepší.

Bylo znát, že jakmile jste je začli napadat, měli problémy...
Snažili jsme se vyrovnat, cpali jsme to do útoku. Oni pak dělali chyby v rozehrávce, protože to samozřejmě chtějí tahat sami. Chtěli jsme je napadat, a občas nám to vyšlo.

Plynulo složení formací z toho, jak jste v posledních dnech trénovali?
Tohle je spíš otázka na trenéra, ale je pravda, že takhle jsme od pondělí trénovali. Byly tam nějaké změny, trochu se nám to protočilo, protože Michal Tvrdík nemohl hrát. Ale myslím, že momentálně to je úplně jedno.

Vy jste byl u obou gólů hradeckého týmu. První padl po vašem vyhraném buly na hokejku Lukáše Nedvídka, který se do puku nádherně opřel. Byl přesně tam, kam jste si ho postavil?
Bylo to takhle domluvené. Letos změnili pravidla, že k buly se jako první staví obranný tým. To je výhoda pro ten útočící. Řekl jsem mu, ať si stoupne za mě, a vyšlo to. Samozřejmě to padlo se štěstím, ale na to se nikdo ptát nebude, byl to gól.

Když mluvíte o štěstí, přichází řeč na váš vyrovnávací gól dvě minuty před koncem...
(směje se a přitakává) Tak to byla náhoda. Střílel jsem úplně někam jinam, ale hokejka tam naštěstí byla vložená správně. Ale štěstí přeje připraveným, takže jsem rád, že to tam padlo a že jsme vyrovnali na 2:2.

Chybělo vám zatím nějakých sedm hráčů, trenéři poslali do hry mladou sestavu. Jak si podle vás vedla?
V první třetině se na led ti mladší moc nedostali, bylo tam hodně přesilovek a oslabení. A pak? Určitě hlavně nechtěli dostat góla. Jsou všichni brusliví a chtějí se ukázat. Myslím, že si vedli dobře.

Zmínil jste přesilovky. Těch jste měli dost, ale nevyužili jste ani jednu. Předpokládám, že v téhle fázi přípravy je ještě žádným způsobem nenacvičujete...
Ne, zatím jsme to vůbec necvičili. Jenom jsme měli ráno napsané na papíře, kdo jak a kde bude hrát, a něco jsme si k tomu řekli v lajnách. Jinak jsme k tomu ještě nedošli. Spíš jsme řešili systémové věci a napadání, obranu. Ale tyhle detaily hry, které rozhodují, jsme ještě nerozebírali.