Rozhovory
út 18.3.2014 | Jan Vavřina

Tomáš Pospíšil: Nedá se nic dělat, musíme zvládnout druhý zápas!

Hradec v prvním historickém zápase extraligového play-off prohrával po přesilovkové trefě Balaštíka, ve třetí třetině ale dokázal srovnat zásluhou Tomáše Pospíšila, jenž se prosadil za Východočechy potřetí v sezóně. Mountfield sice podal srdnatý výkon, přesto odešel poražen, když o vítězství Ševců rozhodl v prodloužení Ondráček. Druhý zápas se ale hraje už ve středu a Hradec má rozhodně na co navazovat!

Co chybělo k tomu, abyste se v zápase prosadili vícekrát?
Myslím, že trošku štěstí. Měli jsme docela hodně gólovek, ale nespadlo to tam. Párkrát jsme měli situaci, kdy tam byla prázdná brána, ale netrefili jsme puk nebo nám přeskočil hokejku. Takže trošku smůla, gólman taky chytal výborně.

Utkání bylo dost vyrovnané, hrálo se dobře zezadu. Čekáte, že se to trochu rozhýbe?
Hodně bylo znát, že se dlouho nehrálo. Byla pauza a asi to začne mít od druhého zápasu větší grády. Na druhou stranu to nikdo nebude chtít otevřít a hrát hokej nahoru – dolů.

Příliš se vám nedařily přesilovky. Co s nimi?
Měli jsme jich hodně, ale oni nás bránili dobře, tak jsme v nich nedali žádný gól. Ráno se na to podíváme a zkusíme je zlepšit.

Vstřelil jste jedinou branku vašeho týmu, jak k tomu došlo?
Dostal jsem puk do křídla, chtěl jsem střílet z jedničky, ale to nešlo. Pak jsem puk hodil přes beka na bránu a ani nevím, jak to tam padlo, protože jsem přes hráče neviděl. Jestli si puk srazili, nebo šel přímo do brány... Nevím.

Rozhodující branka padla po sporném zákroku na Martina Podlešáka. Jak jste situaci viděl vy?
Abych pravdu řekl, tak jsem to neviděl, proto bych se k tomu nechtěl vyjadřovat.

Měli jste skvělou podporu od vašich fanoušků, jak jste to na ledě vnímali?
Vnímáme to. Jsme rádi, že za námi fanoušci přijeli, a jen škoda, že jsme jim neudělali větší radost. Nedá se nic dělat, musíme to zvládnout ve středu!

Pro psychiku je dobře, že vás Zlín nijak nepřehrával, že?
Měli jsme více ze hry, nemáme se za co stydět. Je škoda, když jsme měli trošičku více ze hry, že jsme neurvali hned první zápas.

S výsledkem spokojeni asi nebudete, co s výkonem?
S výkonem jsme možná spokojeni, ale hraje se na výsledek, a v tom jsme byli horší. Na to, jestli jsme hráli dobře, se už nemůžeme dívat. Ve středu je nový zápas a jede se dál.

Budete do středečního duelu něco měnit?
Myslím, že jsme připraveni výborně, a to bylo vidět. Nemyslím, že budeme něco extra měnit.