čt 12.2.2015 | Jan Vavřina

Tomáš Pospíšil: Super jsme to dotáhli, zbytečně ale hned inkasovali

K prvnímu zápasu po další reprezentační přestávce zajížděl Mountfield na horký led Litvínova, kterému se letos daří skvěle nejen doma. To potvrdil i ve 44. kole, kdy rychle vedl, po vyrovnání Hradce zase odskočil a připsal si další tři body. Zápas skončil předčasně pro Tomáše Pospíšila, který byl ve 44. minutě tvrdě zasažen Michalem Trávníčkem a z ledu se zvedal jen těžko...

Středeční utkání jste nedohrál po tvrdém nárazu Michala Trávníčka. Co se tam z vašeho pohledu stalo?
Byl jsem v souboji jeden na jednoho, projel jsem kolem mantinelu, chtěl jsem se otočit a najednou jsem dostal ránu. Podle mě to bylo zezadu. Nevím, kdo to udělal, nedostal ani dvě minuty. Když se na mě podíváte ráno po zápase, tak úplně v pořádku to asi nebylo.

Co jste si z toho odnesl? Nějaké stehy?
Jedu ještě na rentgen obličeje, tak uvidím, co mi bude. Mám stehy a jsem celý oteklý. (Kolem prochází Jiří Šimánek a říká: „Kdybys nevěděl, v Litvínově jsme byli.“)

Na pátek na hraní to asi nebude, co?
Já doufám, že jo. Uvidíme, co mi řekne doktor.

V Litvínově jste brzy prohrávali 0:2, pak jste skvěle srovnali, ale přišel další gól Vervy. Tohle se vám stalo poněkolikáté v sezóně, třeba v Třinci dvakrát…
Ve středu jsme to super dotáhli a zbytečně jsme si nechali dát gól na 2:3. Měli jsme to udržet do konce třetiny. Dali dva góly z přesilovek, to rozhodlo.

Nebylo by lepší se po takovém vyrovnání zase stáhnout, zklidnit?
Určitě to chtělo udržet nějakou dobu ten výsledek. Oni nám hnedka zase odskočili, což byla škoda. Měli jsme to déle udržet, zápas by třeba vypadal jinak.

V pátek váš čeká Plzeň, která se na vás tlačí zezadu. Je to podle vás nejdůležitější zápas závěrečné části?
Nevím, jestli nejdůležitější, ale důležitý určitě je. Musíme ho vyhrát, urvat to.

Jaký do Hradce přijede mančaft?
Plzeň ho má vždycky dobrý, zdá se mi, že ho hodně omladili. Je to bruslivý tým, pracovitý, nepříjemný, který dohrává souboje. Tohle od nich můžeme čekat. Je to dobrý tým, ale to my máme taky. Čeká nás důležitý zápas, který musíme zvládnout!