Akademie ČH
so 22.3.2014 | Martin Voltr

Tomáš Vomáčka: Teď jsme na koni, všichni věříme!

Bravo! Mladší dorostenci už mohli mít v sobotu po sezóně, ale ve třetí semifinálové bitvě se obdivuhodně semkli a proti Kometě jim to konečně vyšlo na vítězství – a vůbec nevadí, že až po prodloužení. Svým spoluhráčům tradičně dodával jistotu brankář Tomáš Vomáčka, který za svá záda pustil jedinou z 37 střel soupeře! V neděli od 11:30 se tak na hradeckém ledě rozhodne, kdo nakonec pojede na mistrovství republiky. Pokud Lvi zopakují svůj sobotní výkon, může jim to klapnout!

Tomáši, konečně jste zvládli Kometu porazit. Po vítězném gólu v prodloužení to byla velká radost, že?
Určitě jsme předvedli o dost lepší výkon než v prvních dvou zápasech. Můžeme vyhrát jedině jako tým! Byla to opravdu velká euforie, protože porazit Brno je skvělý pocit.

Kvůli trestům vám chyběli dva důležití útočníci, Štěpán Matějček s Martinem Hejnou. Zdálo se ale, že jste se o to víc semkli…
V pátek se k nim přidal ještě obránce Kuba Moník. Určitě nám hodně chyběli, ale řekli jsme si, že i pro ně to uděláme a vyhrajeme. Aspoň Štěpa může v neděli hrát.

Ve všech třech zápasech jste dali první gól. Čím to je, že se vám tak daří začátky?
Myslím, že Brno se v první třetině vždycky rozkoukává, a my toho využíváme. Pak jsme s nimi ale v prvních dvou zápasech už nestačili. Naštěstí jsme to tentokrát urvali!

Ve druhé třetině jste byli na koni, ale vedení se vám nepodařilo zvýšit a naopak jste inkasovali nešťastný vyrovnávací gól. Co ti v tu chvíli problesklo hlavou?
Že je to zase tady. Druhá třetina, 1:1, stejný průběh jako v Brně… Ale říkal jsem si, že to prostě musíme urvat. I pro ty fanoušky, kteří nás podporovali v Brně i tady, a snad přijdou i v neděli.

Závěr byl hodně nervózní. Co probíhalo na střídačce před prodloužením? Uklidnění, hecování…?
Říkali jsme si, že nemáme co ztratit. Šli jsme do toho všichni po hlavě, pomohly nám i fauly Komety. Pak to Ráďa (Pavlík) rozhodl, za což jsme strašně rádi.

Kometa vám hlavně ve čtvrtek dělala velké problémy svou hrou do těla. Myslíš, že jste s ní v tomto ohledu srovnali krok, a i proto jste vyhráli?
Po čtvrtečním zápase v Brně jsme o tom mluvili, že musíme hodně přitvrdit a také zlepšit hru do obrany. To se nám povedlo a myslím, že nám to hodně pomohlo.

Věříš, že pro nedělní zápas máte na své straně psychickou výhodu a dokážete to na led převést tím správným způsobem?
Všichni věříme, že jo! Teď jsme na koni a musíme ukázat, co v nás je. Hraje se zase od nuly, takže čtvrtý zápas musíme vyhrát a v prodloužení to urvat znovu.