Ohlasy k zápasu
pá 3.4.2015 | Lukáš Štěrovský, Jan Vavřina

Tomáš Zahradník: Na začátku série jsme měli k soupeři až moc respektu

V posledním zápase finálové série play off RAKO extraligy staršího dorostu vypadalo zpočátku pro Východočechy vše nadějně. Uplynulo jen osm minut a osmnáct vteřin a Hradečtí se mohli radovat z jednobrankového vedení. Pod gól Františka Hnika se asistencí zapsal i kapitán týmu Tomáš Zahradník. A právě on hodnotí nejen finálovou sérii, ale i celou sezónu. Byť Třinečtí nakonec zvládli utkání otočit a získat mistrovský titul, Lvi z Hradce zase mají historický úspěch v kategorii staršího dorostu – stříbrné medaile!

Jaké ve vás pár minut po zápase převládaly pocity?
Určitě jsem byl zklamaný z toho, že jsme prohráli. Na druhou stranu si uvědomuji, co jsme dokázali. Kdyby nám někdo před sezónou řekl, že skončíme druzí, tak by mu asi nikdo z kabiny nevěřil, to můžu říct za všechny. Když se nad tím zamyslíme, jsme za sezónu všichni rádi.

Myslíte, že vám úspěch v podobě druhého místa pořádně dojde až časem?
Podle mého každopádně. V pátek máme ještě společnou večeři, tam si taky myslím, že nám to ještě dojde. Řekneme si, že to byla skvělá sezóna a budeme rádi.

V utkání jste se dostali do vedení, domácí ale nakonec skóre otočili. Čím to? Docházely vám síly?
Myslím si, že síly nám nedocházely. Druhá třetina, ve které Třinec skóroval, je vždycky zlomová. Bohužel jsme vedení nedokázali udržet. Po našich chybách jsme dostali dva hloupé góly. Soupeře jsme nechali střílet, puky jsme neblokovali. Párkrát jsme jeli nájezd, byla tam i tyčka. Domácí sice taky měli šance, ale… je to škoda.

Když se podíváte zpětně na play off, od čtvrtfinále jste pokaždé sérii otočili, až ve finále to nevyšlo. Asi to mrzí o to víc, že?
Všechno musí jednou přijít. Bohužel přišla i tahle hloupá věc, že jsme sérii nedokázali otočit. Ale teď už nic nenaděláme.

Rozhodl podle vás finále vyloženě čtvrteční zápas, nebo třeba již úvodní duel?
K prvnímu zápasu do Třince jsme jeli se zbytečným respektem ke klukům. Tam kdybychom, podle mého, hráli na plno od začátku, tak bychom je udělali. Oni si totiž mysleli, že nás přejedou.

Už k vám stihl trenér pronést nějakou řeč? Co vám říkal?
Poděkoval nám za sezónu. Zmiňoval to samé, že kdyby nám tohle řekl někdo na začátku sezóny, tak mu to nevěříme. Je moc rád, za to, kam jsme se až dostali – druhé místo je taky místo.