út 27.1.2015 | Tomáš Kouba

Tři nájezdy v jednom zápase jsem ještě nezažil, vzpomíná Tomáš Knotek

I díky brance pětadvacetiletého útočníka Mountfieldu, Tomáše Knotka, zvítězili Hradečtí po urputném boji na domácím ledě s Libercem o jedinou branku. Mrzí ho však nevyužité šance a obzvláště pak dvě neproměněná trestná střílení, která byla nabídnuta Hradci během druhé třetiny. Důležité ale je, že se neprosadil ze stejné standartní situace na druhé straně Filippi, a Hradec tak získal všechny tři body.

Tome, vítězství se nerodilo snadno. Jak hodnotíte průběh zápasu?
To tedy ne... Liberec výborně bránil a my jsme se přes něj těžko dostávali a to hlavně v první třetině. Bylo jasné, že kdo dá první gól, bude mít výhodu. Dali jsme ho my, ale pak jsme hned inkasovali. Pak už to bylo o jednom gólu. Jsme rádi, že jsme výsledek 2:1 udrželi.

Podařilo se vám vstřelit úvodní branku. Jak se to celé seběhlo?
Měli jsme přesilovku, Tomáš Mertl vystřídal trošku dřív a Jarda Kudrna s Jirkou Šimánkem to hezky sehráli. Já jsem si najel mezi kruhy a naštěstí jsem to trefil nahoru, což byl můj cíl, a spadlo to tam.

V zápase byla nařízena hned tři trestná střílení. Zažil jste někdy něco podobného?
V extralize je to pro mě asi poprvé, co jsem viděl tři nájezdy. Trend je takový, že se píská všechno, takže si myslím, že všechny tři měly být. Pro nás dobře, že Filippi neproměnil, jen škoda, že my jsme žádný nedali.

Nyní vás to mrzet nemusí, ale v příštích zápasech už třeba může...
Samozřejmě každá takováhle vyložená šance může mrzet. Je to škoda, kdybychom vedli 3:1, tak by se hrálo líp, než když je to pořád o gól.

Na sociálních sítích proběhlo, jak s Pavlem Kantorem po večerech trénujete. Byla to pouhá výjimka, nebo si takhle přidáváte tréninkové jednotky častěji?
To byla náhoda. Šel jsem si pro něco do kabiny a Pavel zrovna další den nechytal, takže si šel zabruslit a zeptal se mě, jestli si nechci jít zastřílet pár puků. Tak jsem v šusťákách vyjel. Akorát na tu fotku jsem si je vytáhl (směje se), ale bylo to jen pár puků, dvacet minut, jen zpestření pro nás oba.

Čeká vás derby s Pardubicemi. Z čistě hokejového hlediska, co na ně bude platit?
Těžko říct, hrajeme s nimi počtvrté v sezóně. Jsou to všechno vyrovnané zápasy. Musíme je držet u nich ve třetině, oni mají výborný útok. Myslím, že se přes jejich obranu dá přejít, gólmani budou rozhodovat. Nemyslím, že je někdo doma nebo venku. Je to kousek od sebe, našich fanoušků bude hodně.

Takže tyto zápasy už vnímáte jako správné derby?
Určitě to vnímáme. Spíš jenom to první derby pro nás byla taková neznámá. Teď je to pro nás plnohodnotné derby a hrozně se na to těšíme!