st 13.11.2019 | Natálie Fišerová

Ubojovali jsme to, těší Aleše Jergla. Zápasy CHL si užívá

První vyřazovací duel v CHL byl pro Východočechy velice náročný. Orli domácím hráčům nenechali nic zadarmo a byla z toho velká přetahovaná. Utkání rozsekla jediná branka, a to z hole Aleše Jergla. Ten v 56. minutě nabral rychlost z vlastní třetiny, vyměnil si puk s Kevinem Klímou, a střelou přes beka rozvlnil síť. Mountfield HK díky tomu zvítězil 1:0 a do odvety si vytvořil důležitý náskok.

Porazili jste Mannheim 1:0, jak moc těžký zápas to pro vás byl?
Podle mě to byl jeden z nejtěžších zápasů v CHL, co jsme hráli. Jsme rádi, že jsme to ubojovali a vyhráli. Za sebe můžu říct, že to celkem dohrávali. Měli tam spoustu velkých obránců, Kanaďanů, ty tam jsou od toho, aby to dohrávali. Ale zvládli jsme to a dokázali vyhrát. Oproti extralize to bylo o dost tvrdší.

Trenéři udělali během reprezentační pauzy několik změn v útoku, asi vám to pomohlo, co?
Myslím, že to proházení lajn bylo asi potřeba. Mohlo by to tak ale zůstat déle a více zápasů hrát takhle dohromady, ať si sedneme v těch trojicích a víme, kde se druhý třetí pohybuje. Pak si myslím, že to bude dobré. Půjdeme zápas od zápasu a snad budeme vyhrávat.

Co říkáte na výraznější roli v týmu trenéra Růžičky? Sestavu točil i během zápasu.
Je to jeho systém a my ho respektujeme. Jak vidíte, tak to pomohlo a vyhráli jsme. My jsme tu od toho, abychom hráli a neřešili, co se děje okolo. Hráli jsme trošku jiný systém, než který jsme praktikovali na začátku sezóny, a vyplatilo se to. Trenéři mají pozice rozdělené a ví, co mají dělat, a to odvádí na sto procent. My musíme to, co nám řeknou, předvádět na ledě. Jsme tam od toho, abychom hráli, a oni, aby nám radili co a jak.

„Celý zápas to byla přetahovaná z jedné strany na druhou.“

26 Aleš Jergl (o souboji s Mannheimem)

Zápas přinesl jen jeden gól z vaší hole, jakou radost jste z něho měl?
Za každý gól jsem rád, takže ta radost byla. Celý zápas to byla přetahovaná z jedné strany na druhou. Nám se podařilo dát gól čtyři minuty před koncem a pak jsme to udrželi, vyhráli a vezeme si náskok 1:0 do Mannheimu. Byl jsem za něj moc rád. Hlavně že máme blíž k postupu.

Jak vy osobně berete Ligu mistrů?
Já to hraji první rok a užívám si to, za každý zápas jsem rád. Jsou to jenom zkušenosti, které můžu získávat od dalších týmů a hráčů, kteří hrávali třeba i v NHL.

Za necelý týden hrajete odvetu, jak berete tento výsledek?
Určitě super, každá výhra je vynikající. Teď jsem se dozvěděl, že se to hraje na celkové skóre, takže uvidíme, jak to bude příští týden v Mannheimu. Věříme v to, že zase vyhrajeme a postoupíme.

Už v pátek jedete na Spartu, můžete asi očekávat jiný styl hokeje, že?
Určitě to bude jiný styl hokeje. Sparta hraje vepředu, musíme věřit v systém, který nám trenéři teď dali a pilovat ho trénink od tréninku. Věřím, že to bude přinášet ovoce, že budeme vyhrávat nejen v CHL, ale samozřejmě i v extralize. Tvrdou hru se budeme snažit přenést i do zápasu se Spartou.