Mountfield HK
Ohlasy k zápasu
so 4.8.2018, Redakce

Udělám všechno pro to, abych tu dostal smlouvu, říká Petr Straka

Zápasová premiéra v novém ročníku je minulostí, Hradec ji zvládl na výbornou a z Přerova si veze výhru 9:2. V utkání se mohli naplno projevit mladší a testovaní hráči. Do druhé skupiny patří forvard Petr Straka, který své příležitost využil beze zbytku. Navzdory tvrdému střetu během prvního střídání se dokázal dát dohromady a konto Zubrů zatížit dvěma góly.


Máte za sebou první zápas v hradeckém dresu. Jaký byl?
Začal skvěle, v prvním střídání jsem dostal pecku a šel na šití. O tom se mi ani nesnilo (usmívá se). Potom jsem se trochu vzpamatovával, odehrál jsem jen pár střídání a pořádně to začalo až ve druhé třetině. Tam jsem se chytil, protože jsme měli jen jedenáct útočníků, točili jsme tři pravá křídla, takže jsem se na led dostal trochu víc. Byl to první zápas, jsem rád, že jsme vyhráli a neměli větší problémy. Šlo o to vyzkoušet si nové věci, které jsme trénovali.

S vaším osobním výkonem jste byl spokojen?
Hlavně mě těší dva góly, od nich se to pak odvíjí. Pro mě jako útočníka by asi nebyla dobrá vizitka, kdybychom jako tým dali devět branek a já žádnou. V takovém zápase jde o to trochu se do toho dostat. Co se týká výkonu, je tam pár drobností, které je třeba oprášit. Některé systémové věci budeme ještě trénovat, ale s výsledkem můžeme být spokojeni.

V brance debutoval mladý Daniel Dvořák. Jak jste viděl jeho výkon a dostal od vás nějaké rady?
Osobně nevím, jak to bral, ale na mě působil v pohodě a velmi klidným dojmem. Občas jsme mu moc nepomohli a on předvedl pár dobrých zákroků. Takže myslím, že se mu zápas povedl.

Zkouška? Není to pro mě nová zkušenost

V Hradci jste na zkoušku. Je to pro vás jako pro zkušenějšího hráče nezvyklá pozice?
Je to tak, jak to je. Trochu jsem se s trenéry bavil, co ode mě očekávají. Není to pro mě úplně nová zkušenost, protože jsem přišel z Ameriky a tam probíhaly kempy v týmech NHL tak, že tam vesměs všichni byli na zkoušku. Tam to byl ještě větší fofr. Tady mám více času se sžít se spoluhráči, poznat trenéry a pak udělat v trénincích i zápasech, co budu moci, abych dostal smlouvu.

Jak se ohlížíte za minulou sezónou?
Očekával jsem do sebe víc. Rozdělil bych to na plzeňskou a jihlavskou část. Ta skončila velkým neúspěchem, protože jsme spadli a strašně mě to mrzí. Ale myslím, že osobně mi to prospělo, hlavně psychicky. Cítil jsem tam větší důvěru i prostor. Spadl ze mě tlak a postupně jsem se rozehrál. Jen je škoda, že nám záchrana o bod utekla. To mě mrzí dodneška a ještě dlouho asi bude. Skvěle mě tam přijali a bylo to smutné.

V Hradci je skvělá parta kluků

Jaké máte zatím pocity z hradecké kabiny? A je v ní cítit boj o místo?
Je tady skvělá parta kluků a doufám, že to tak vydrží. Uvidíme, až začne soutěž. Samozřejmě doufám, že budu mít možnost v šatně v té době být. Je tu hodně mladších kluků, kteří se chtějí ukázat. Trenéři začínají mluvit o tom, že je tu osm devět volných míst, o které se musíme poprat a uvidíme, jak to dopadne. Nevím, jak je to u ostatních kluků, ale v mém případě máme dohodu, že po Mountfield Cupu se dohodneme, co bude dál.

Mountfield Cup před domácím publikem a s atraktivními soupeři, to je asi dobrá příležitost se ukázat, že?
Každý zápas je dobrá příležitost. Ale i na tréninku jdu den po dni, snažím se pracovat na sto procent a odvádět dobrou práci. Udělám vše pro to, abychom turnaj vyhráli, abych k tomu přispěl a aby se mnou byli spokojení tak, aby mi nabídli smlouvu.