Ohlasy k zápasu
ne 2.4.2017 | Lukáš Foff

Ukážeme jim, že to nebudou mít tak jednoduché, burcuje Rastislav Dej

Rastislavu Dejovi se třetí semifinálové utkání nehodnotilo moc lehce. Ještě, aby jo. Kometa Hradec doslova rozstřílela na padrť, ale slovenský útočník si je moc dobře vědom toho, že je jedno, kolik to bylo, protože Kometa má za tento zápas pouze jeden bod. Hradecký forvard věří, že se z toho hráči rychle oklepu a ráno před dalším zápasem už budou mít čisté hlavy.

Zápas nakonec skončil 0:8, čím si vysvětlujete takový hradecký kolaps?
Bohužel, poprvé v sezóně se stalo, že jsme dostali osm gólů. Kometa za to ale má pouze jeden bod v sérii, takže je to jedno. Musíme na to rychle zapomenout, ale neumím si to vysvětlit. Přišli jsme sem s chutí, byli jsme nabuzení domácím vítězstvím, ale v zápase jsme to vůbec nepotvrdili. První třetina ještě nebyla tak zlá, sice možná opticky měli navrch, ale my měli nějaké brejkové situace. Bylo to 0:1 a stále jsme věřili, ale pak se to ve druhé třetině změnilo a už se hrálo těžko. Když je to o 5 nebo 6 gólů a puky se neodráží k nám. Kometě vyšlo všechno a nakonec to skončilo 0:8. Možná je to ale lepší, než prohrát 1:2 gólem ke konci zápasu.

Dvě branky padly v přesilovkách… Ty se dařilo doma bránit, sehrálo to tentokrát Brno jinak?
Napadalo jim to tam v přesilovkách a to rozhodlo. My jsme se na to samozřejmě připravovali, doma jsme to hráli dobře, ale oni to trošku změnili. Začali víc clonit a my neblokovali střely tak dobře jako doma. Dařilo se jim to obstřelovat.

Prohráváme 1:2, ale v dalším utkání máme šanci na reparát

Do dalšího utkání zbývá méně než 24 hodin… Co teď s psychikou?
Prohráváme 1:2 v sérii, ale v dalším utkání máme šanci na reparát. Pevně věřím, že se z toho všichni v pohodě dostaneme, přijdeme ráno s čistými hlavami, začneme zápas úplně jinak a ukážeme jim, že to nebudou mít tak jednoduché.

Je lepší o tom při večeři mluvit a rozebrat to, nebo to úplně hodit za hlavu a zapomenout?
Každý to má asi jinak, ale já osobně si myslím, že je lepší se o tom vůbec nebavit. Něco si k tomu pouze říct a začít tak, jak si povíme ráno. Podíváme se na nějaké věci na videu a já na to myslet už nebudu.

Musíme přidat víc bojovnosti a srdce. A ono to půjde!

Dá se na tomto zápase najít něco pozitivního?
Já jsem člověk, který se snaží hledat pozitiva na všem, ale tentokrát jich tam moc nebylo. Možná jen to, že jsme si dokázali nějaké šance vypracovat a měli většinu zápasu více střel než soupeř. Bohužel my žádné góly nedali a jim to tam napadalo. Možná, kdybychom něco proměnili, tak bychom se chytili. Musíme zůstat u poctivé práce. Hokejově jsme na tom v podstatě rovnocenně jako Kometa, ale musíme přidat víc bojovnosti a srdce. A ono to půjde!

Hraje se na stadionu v Brně těžko? Kdykoli je Kometa pár vteřin v pásmu, tak tribuny burácí…
Nemyslím si. Atmosféra je super a proto ten hokej hrajeme. Toto si musíme užívat, je to mnohem lepší, než když hrajeme někde, kde je ticho. Mně osobně to nedělá problém a hraju tu vcelku rád.