Preview k zápasu
po 16.11.2009 | Michal Luňák

V Hradci Králové se představí lídr první ligy

Nejtěžší možný soupeř čeká ve středu na hokejisty HC VCES Hradec Králové. Na východ Čech totiž míří lídr prvoligové tabulky celek HC Slovan Ústečtí Lvi. Slovan má na svém kontě devět vítězství v řadě za plný bodový zisk a tuto sérii jistě bude chtít prodloužit i v Hradci. Proti tomu však jistě bude družina Jiřího Mičky, která nemá žádný důvod obávat se lídra ligy. Hradec v sobotu předvedl, že utkání v Kadani bylo skutečně poznamenáno špatným zdravotním stavem týmu a s Třebíčí si poradil v poměru 4:1. Hradecká sestava má k ideálu sice ještě hodně daleko, ale to nebrání týmu minimálně potrápit Severočechy. Středeční šlágr kola začíná v hradeckém ČEZ stadionu v tradičních 18:00.

Středeční soupeř hradeckých hokejistů vede prvoligovou tabulku se ziskem 55 bodů při skóre 75:29. Ústí je s tímto počtem vstřelených i obdržených branek jasným lídrem mezi týmy první ligy a zkušený tým vhodně doplněný mladíky dává jasně najevo, že si reálně může zopakovat loňskou účast v baráži o extraligu. Ústí dosud okusil jednu jedinou porážku v normální hrací době a to na ledě druhého Chomutova. V současnosti Slovan táhne šňůru devíti utkání, ve kterých vyhrál v základní hrací době a to je v tak vyrovnané soutěži jako první liga unikát.

Představování zkušeného kádru Slovanu by bylo nošením dříví do lesa. Kanadské bodování ovládá Roman Pšurný (8+12) před Rokem Pajičem, který je s jedenácti brankami nejlepším střelcem týmu. Nejlepší trojici uzavírá dvojice patnáctibodových Jan Alinč – Milan Mikulík (6+9). Mezi obránci není na severu Čech taky nic nového. Devět bodů na svém kontě mají letité obranné pilíře Jan Klobouček a Jiří Zeman (2+7). V brankovišti dodává týmu klidu velezkušená dvojice Zdeněk Orct – Dušan Salfický. Prvně jmenovaný strávil v brance více času díky výpomoci Dušana Salfického v extraligové Plzni.

Obě mužstva si v letošním ročníku první ligy již jednou střetla a v domácím prostředí se z výhry radoval Slovan, který přehrál Východočechy v poměru 2:0. Poslední utkání před reprízou loňského semifinále se oběma soupeřům povedla. Hradec si na svém ledě poradil S Třebíčí 4:1 a Slovan doslova vydřel tři body v domácí bitvě s Táborem 3:2. Středeční utkání začíná v ČEZ stadionu tradičně v 18:00 a řídit jej bude trojice vedená panem Přikrylem, který bude mít na čarách pány Kašíka a Poláčka. Pro fanoušky kteří nemohou přijít na stadion, bude připraven tradiční ON-LINE přenos.