Preview k zápasu
čt 22.2.2018 | Radek Staněk

V dalším přípravném utkání Lvi přivítají německé rekordmany z Berlína

Přátelský zápas s Trenčínem je minulostí, nyní je čas soustředit se na dalšího zahraničního soupeře. Pod Bílou věží se představí elitní klub německé DEL Eisbären Berlin. Ten je se sedmi tituly nejúspěšnějším týmem této soutěže. Konfrontace mezi aktuálně druhým týmem české extraligy a třetím celkem DEL začíná v pátek od 17:30 hodin.


Mountfield HK – Eisbären Berlin, pátek od 17:30: ON-LINE

Hradečtí hokejisté si na olympijskou pauzu naplánovali dvě přátelská utkání. První proti Trenčínu mají za sebou, nyní je čeká berlínský celek. Mislav Rosandič se tak zamyslel nad důležitostí přípravných zápasů před klíčovou fází sezóny. „Jsou velmi důležité, i v přípravě musíme do utkání dávat 100 %, nejen v extralize,“ tvrdí slovenský zadák.

Mountfieldu během olympijské přestávky chybí deset hráčů, příležitost tak dostávají méně využívaní hráči, ale také junioři. Co soudí o využívání mladých hráčů? „Jen dobře pro ně, že si zkusí dospělý hokej. Každý zápas je pro ně plus a hodně jim dá, ať už do dalších zápasů v juniorské lize, nebo WSM lize,“ hodnotí nasazení mladých nadějí, kteří se společně se svými spoluhráči připravují na Eisbären. „Asi to bude trochu jiný zápas, než proti Trenčínu. Berlín bude hrát jiným stylem, i když Trenčín hrál hodně poctivý hokej. Teď to bude asi trochu dravější,“ předpokládá obránce Lvů.

Hru pátečního soupeře rozebral ještě blíže. „Mají tam hodně hráčů ze zámoří, tak to mají i jiná mužstva v DEL, ale i v rakouské EBEL. Většinou hrají hodně rychle, obránci podporují útok. Také hodně do těla, takže hádám, že to bude hokej nahoru dolu,“ uzavírá Mislav Rosandič.

Také v přípravě se mohou fanoušci těšit na Lví bulletin, který bude opět k dostání zdarma na pokladnách, nebo si ho mohou stáhnout na www.mountfieldhk.cz/bulletin

Eisbären spoléhá na zámořské hráče

Eisbären Berlin je se sedmi tituly nejúspěšnějším klubem německé DEL, která vznikla roku 1994. Historie klubu je však mnohem bohatší, vliv na vývoj klubu měly i události v celém Německu. Založen byl v roce 1954 pod názvem SC Dynamo Berlin. V roce 1970 se Dynamo stalo společně s SG Dynamo Weißwasserem jedinými účastníky východoněmecké nejvyšší soutěže. Vláda NDR se totiž rozhodla rozpustit všechny hokejové kluby s výjimkou těchto dvou týmů. Všichni hráči ostatních klubů se stali amatéry a byly zrušeny také veškeré finanční příspěvky. Do roku 1990 tak byl klub z Berlína s Weißwasserem členem nejmenší ligy na světě.

V roce 1992 se klub přejmenoval na Eisbären Berlín a dva roky se stává pevnou součástí nově vzniklé německé ligy DEL. Zatím poslední titul slavili v Berlíně v roce 2013. Na mezinárodní scéně je největším úspěchem vítězství v premiérovém ročníku European Trophy v sezóně 2010. Od roku 2014 do minulé sezóny se účastnil také obnovené ligy mistrů. V posledním ročníku DEL se Berlín dokázal propracovat až do semifinále, přestože do vyřazovacích bojů nastupoval až z osmé příčky. V aktuální sezóně je momentálně na třetí pozici.

Mezi výrazné tváře současného týmu patří zkušený finský gólman Petri Vehanen, který před čtyřmi lety pomohl Lvu Praha do finále KHL. S finskou reprezentací slavil v roce 2011 titul mistrů světa, ve sbírce má také bronz z roku 2008. V týmu je silně zastoupena zámořská enkláva, k dalším oporám tak patří útočníci Sean Backman a Nick Petersen nebo bek Micki DuPont. Trenérem je Uwe Krupp, který si udělal jméno během hráčské kariéry v NHL, později několik let vedl i německý národní tým.

Vstupenky jsou v prodeji

Majitelé permanentních vstupenek Mountfieldu HK na sezónu 2017/18 mají vstup na tento zápas zdarma, zároveň mají rezervovaná svá místa. Ostatní návštěvníci si musí pořídit vstupenky. Využít k tomu mohou on-line aplikaci, nebo pokladny ČPP Arény v jejich otevíracích hodinách.

Co se týče cen vstupenek, plné vstupné činí 100 Kč (bez rozdílu, jestli jde o sezení nebo stání), zlevněné vstupné je za 80 Kč.

Zlevněné vstupné (pouze na pokladně):

– Studenti na základě žákovského/studentského průkazu např. ISIC
– Děti do 15 let na základě RODINNÉHO PASU
– Senioři nad 60 let dle prokázaného věku nebo SENIOR PASU

Dětské vstupenky (on-line i na pokladně):

– Děti do 130 cm výšky mají vstup na utkání za 10 Kč

Nárok na vstup zdarma:

– Vozíčkář + 1 osoba jako doprovod (omezená kapacita míst)
– Osoby TP, ZTP, ZTP/P (po předložení průkazu)

Všechny uvedené ceny jsou včetně DPH.