Preview k zápasu
út 10.1.2006 | Daniel Višňák

V domácím prostředí neporazitelný Havířov přivítá ve středu Energetiky

Oba týmy dělí v tabulce momentálně sedm bodů, Havířov je ale zatím jasným králem v domácích zápasech, vždyť z 19 duelů na vlastní ledě prohrál pouze dvakrát a z toho jednou s Ústím nad Labem kontumačně, takže když celková bilance Panterů sečte, dá se do „normálních“ porážek počítat pouze jedna a to 3:5 s Kometou Brno. Panteři mají za sebou už pondělní předehrávku 39. kola právě s brněnským cekem, ani v dalším duelu s Moravany nebyli úspěšní, když prohráli po vyrovnaném boji před zaplněnou halou Rondo těsně 1:0.

Do Havířova pravděpodobně bez sobotního hrdiny Fořta
Energetici v sobotu porazili ve velmi důležitém zápase doma Beroun 3:1, i když se dlouho nemohli prosadit. Z mohutného náporu v prvních minutách zápasu branku hradečtí nevytěžili a navíc ve 31. minutě jako první v zápase inkasovali. Vyrovnat se jim podařilo až se závěrem druhé dvacetiminutovky z hole Petra Přeučila, který byl nedávno na měsíčním hostování právě v Berouně. Přesně se závěrečnou sirénou signalizující navršení čtyřicáté minuty se těžce z ledu zvedal po jednom z tvrdých soubojů u hrazení domácí štírek Patrik Fořt. Rozhodčí souboj ponechal bez povšimnutí, vedoucí muž kanadského bodování domácích si ale v tomto souboji vykloubil rameno, což je velmi nepříjemné a bolestivé zranění. I přesto Fořt do třetí třetiny nastoupil a stal se hrdinou sobotní bitvy. V 50. minutě poslal Energetiky do vedení a o dalších šest minut později se podílel přihrávkou na třetím gólu hradeckých. Ve středu v Havířově je však jeho start výrazně ohrožen.

Havířovská tvrz je téměř k nepřekonání
Panteři v posledním domácím utkání porazili poslední Jindřichův Hradec těsně 2:1, když se dlouho nemohli proti houževnatému týmu od Vajgaru a českobudějovickému brankáři Cháberovi prosadit. Vítěznou trefu zaznamenali domácí až ve 46. minutě z hole Přemysla Sedláka. V pondělní předehrávce 39. kola havířovští ale neuspěli v Brně a tak budou chtít určitě naplno bodovat právě ve středu v duelu s hradeckými hokejisty, protože když by se jim to nepovedlo, mohli by si ještě zkomplikovat cestu do play-off. S Energetiky by už měl k odcestovat i útočník Jiří Cetkovský s brankářem Vladislavem Koutským, kteří se vrátili z turnaje Super Six v Rusku, naopak nenastoupí na delší dobu ze hry vyřazený obránce Kolafa, stále zraněný je i obránce Petr Suchý a útočníky Pavlem Suchým s Martinem Kašíkem. Otazník visí nad straty Petra Mocka a Patrika Fořta.

Středeční utkání začíná v havířovské AAA Aréně v 17:30 a vy ho budete moci již tradičně sledovat na našich stránkách prostřednictvím ON-LINE přenosu.