Preview k zápasu
ne 12.10.2008 | Lukáš Souček

V pondělí se bude dohrávat zápas s Ústím

Již toto pondělí je na programu dohrávka čtvrtého kola první ligy mezi mužstvy HC VCES Hradec Králové a HC Slovan Ústečtí Lvi. Loni ještě extraligový účastník se chce po nepovedené sezóně v nejvyšší soutěži pokusit o návrat. Ústečtí však v nejdůležitějších zápasech s Vrchlabím a Chomutovem získali pouze jediný bod a to je odsunulo až na třetí příčku. A v Hradci Králové to Severočeši nebudou mít vůbec jednoduché. Hradec v posledních zápasech dokáazal bodovat s Chomutovem, kde dokonce sahal po třech bodech. Ve Vrchlabí pak získal plný bodový zisk za výhru 2:1.

V posledním kole hradečtí hokejisté rozjásali všechny hradecké příznivce. V programu dvanáctého kola totiž narazili na Vrchlabí, které bylo domácím celkem. Za atraktivním zápasem se do Krkonoš vypravilo i spousta hradeckých fanoušků, kteří společně s hokejisty mohli po šedesáti minutách hry oslavovat těsné, ale zasloužené vítězství 2:1. O průběhu zápasu rozhodla hlavně první třetině, kterou Hradec vyhrál 2:0 a domácí celek už tento náskok nedokázal srovnat. U obou hradeckých gólů byl Jaroslav Roubík, jenž na jeden gól přihrál a druhý sám dal.

Ústečtí Lvi se naposledy představili v Kadani. Na začátku utkání nehýřili přílišnou aktivitou a dokonce gólem z deváté minuty prohrávali. Přesto Ústí neponechalo nic náhodě a dvěma góly ještě do přestávky vývoj utkání otočilo. V dalším průběhu už hostující celek tvrdil roli favorita a nakonec bez větších problému Kadaň porazil 5:2.

Po nesplněném cíli v loňské sezóně, kdy se Lvům nepodařilo udržet extraligu došlo v kádru k mnoha změnám a to jak mezi hráči, tak v managementu. Mezi zvučná jména posil se řadí například brankář Dušan Salfický, který kývl na nabídku a vrátil se z Ruska zpět do České republiky. O návrat do extraligy by se se zkušeným mančaftem měl pokusit trenér Miroslav Hořava.

Hradecký tým navíc hlásí další absenci v sestavě. Ze sobotního utkání ve Vrchlabí si totiž Tomáš Burian odnesl zlomeninu ruky a přibližně měsíc tak svému celku bude chybět.

Úvodní buly dohrávky čtvrtého kola první ligy mezi Hradcem a Ústím bude vhozeno v ČEZ stadionu přesně v 18:00.