Preview k zápasu
ne 13.1.2013 | Sanny Muharem

V pondělí se znovu hraje, Hradečtí jedou do Havlíčkova Brodu

Vyřazovací část první hokejové ligy začne již v únoru, Východočeši však stále balancují na hranici postupu do čtvrtfinále. V současné chvíli se nachází na osmé příčce, již v pondělí vyráží do Havlíčkova Brodu, který je jen o jedno místo před nimi. Zde touží uspět a bodově se tak dotáhnout na svého soupeře z Vysočiny. Podaří se jim to? Utkání startuje v pondělí v 17.30 hodin v havlíčkobrodské Kotlině.

Porovnání soupeřů
vs.
7. postavení v tabulce 8.
17-4-3-16 celková bilance 16-3-5-16
62 získané body 59
119:122 skóre 122:123
10:4 (Beroun - V) nejvyšší výhra 6:0 (Most - D)
2:8 (Kadaň - V) nejvyšší prohra 1:7 (Jihlava - V)
Ladislav Rytnauer (12+22) nejproduktivnější hráč Petr Haluza (13+15) a Michal Mikeska (9+19)
Lukáš Endál: 14 nejlepší střelec Petr Haluza: 13
Ladislav Rytnauer: 22 nejvíce asistencí Michal Mikeska: 19
Martin Ondráček: 78 min. nejtrestanější hráč Martin Vágner: 76 min.
Daniel Dolejš:
23 zápasů, 93,05%
úspěšnost brankáře Jakub Čech:
32 zápasů, 91,42%

Hradci jde o hodně. Na paty mu šlapou Benátky, před nimi je právě Havlíčkův Brod. Skvělá příležitost se dotáhnout. „Čeká nás velmi těžké utkání, Brod je těsně před námi. V případě výhry bychom se na něj dotáhli, dá se říci, že už je to zápas play-off. Musíme změnit přístup k začátku zápasu. V úvodu utkání bychom měli hrát daleko aktivněji, to se nám například proti Jihlavě nedařilo. Neobejde se to samozřejmě také bez agresivity a bojovnosti, základem je vyhrávaní osobních soubojů,“ myslí si asistent hradeckého trenéra Miloš Říha.

Miloš Říha

Vzájemné zápasy mezi oběma celky bývají pro fanoušky vždy velmi atraktivní. Pokaždé je k vidění řada branek. „Jak jsem říkal, jedná se o zápas play-off v základní části. Oba týmy si jsou vědomy důležitostí, a proto by to měla být spíše takticky svázaná bitva. Budou nejspíše rozhodovat maličkosti. Rádi bychom trestali soupeřovy chyby,“ přeje si.

Brod už letos zažil několik sérii

Poslední zápasy soupeře
Havl. Brod – Olomouc 1:4
Ml. Boleslav – Havl. Brod 1:2pp
Havl. Brod – Písek 6:2
Havl. Brod – Beroun 4:1

Těžko byste v první lize hledali jiný tým, který disponuje tolika sériemi jako Havlíčkův Brod. Rebelové začali sezónu skvostně. Z prvních osmi zápasů jich vyhráli sedm. Série se ale zanedlouho otočila a Havlíčkobrodští začali prohrávat. V říjnu a listopadu byla jejich krize největší. I z toho se ale Havlíčkův Brod dokázal vymanit a začal znovu vítězit.

Nyní se Brodu daří. Z posledních tří zápasů odcházel pokaždé jako vítěz. Za nejcennější skalp se dá považovat ten boleslavský. Havlíčkův Brod totiž vyloupil hrad prvního celku soutěže. Hráče z Vysočiny ale může mrzet předvánoční prohra v derby s Jihlavou.

V Havlíčkově Brodě už nehrají Třetina s Moravou

Sedmého ledna se s havlíčkobrodským klubem rozloučila dvě zvučná jména. Představenstvo Havlíčkova Brodu nebylo spokojeno s výkony Mariana Moravy a Miroslava Třetiny, s oběma hráči se tedy rozloučilo. „Důvodem je nespokojenost s tím, jak se zatím mužstvo v letošní sezoně prezentuje. Oba zmiňovaní hráči měli patřit k těm, na kterých bude stát výkon celého týmu, jenže tuhle roli neplnili,“ zdůvodňoval jejich odchod pro oficiální stránky majitel Petr Hubacz.

Vzájemné zápasy? Atraktivní podívaná

Vzájemné zápasy mezi Východočechy a Rebely vždy přináší zajímavou podívanou. První měření sil se konalo hned na začátku sezóny. Hradec tehdy na ledě svého soupeře sahal i po zisku všech bodů, nakonec ale po přestřelce zvítězil 5:4 po samostatných nájezdech. Odveta pod Bílou věží se Hradci ale už tolik nevydařila, nezískal ani bod, prohrál 3:5.

Nejzajímavější byl ale ten poslední duel. Havlíčkův Brod vedl na soutoku Labe a Orlice již o čtyři góly, domácí však nic nezabalili a fantasticky dokázali manko stáhnout a vyrovnat. Když už to vypadalo, že klání dojde do prodloužení, sedm vteřin před koncem opět Rebelové udeřili a rozhodli o své výhře 5:4. Tedy nic pro kardiaky.

Individuální statistiky

Kanadské bodování Havlíčkobrodských vede ostřílený hokejový útočník Ladislav Rytnauer. Ten disponuje čtyřiatřiceti body (12+22). Jen o dva body zaostává za svým spoluhráčem Lukáš Endál (14+18). Trojici nejproduktivnějších uzavírá Roman Vondráček s dvaceti devíti body (9+20). Nejlépe bodujícím obráncem je Radim Ostrčil (4+11).

Zajímavosti k utkání

» Oba dva týmy v průběhu letošní sezóny změnily trenéry. Jiří Rech a Jiří Kučera proti sobě budou stát poprvé.

» Hradec a Havlíčkův Brod mají téměř stejné skóre. Celky se pohybují kolem 120 vstřelených i inkasovaných gólů.

» V dresu Havlíčkova Brodu hrají například Ladislav Rytnauer a Roman Vondráček, oba v minulosti v Hradci působili.

» Východočeši vyhráli poslední dvě utkání na hřišti soupeře, přidají třetí vítězství?

Duel mezi Havlíčkovým Brodem a Hradcem Králové vypukne v pondělí v 17.30 hodin v havlíčkobrodské Kotlině. Pokud se nevydáte přímo na Vysočinu, můžete sledovat utkání živě ZDE. K dispozici bude i on-line přenos.

Sestavy z minulých utkání
Dolejš – Jelínek, Protivný, Soldán, Ostrčil, Blažek, Pavlík, Novotný – Endál, Knotek, Vondráček – Rytnauer, Kostourek, Ondráček – Havel, Polodna, Musil – Blažek, Štěpánek, Stehlík. Trenér: Jiří Rech.
Čech – Roupec, Karlíček, Kania, Vágner, Čáp, Hendrich, Klement – Říha, Mikeska, Moskal – Švagrovský, Tvrdík, Kubica – Budínský, Brož, Haluza – Půlpán, Macháň, Berger. Trenér: Jiří Kučera.