Preview k zápasu
pá 30.9.2005 | Daniel Višňák

V sobotu zajíždějí Energetici do Ústí nad Labem

S Dalším z těžkých soupeřů se střetnou hradečtí hokejisté v rámci devátého kola, tentokrát se představí na ledě Ústí nad Labem. Mužstvo, které před letošní sezónou získalo jedny z nejzvučnějších posil zatím nepředvádí výkony zcela podle svých představ, což potvrzují i dosavadní výsledku Lvů. Všem je ale jasné, že mužstvo které vede Slávistický srdcař Milan Antoš bude tabulkou stoupat už jen nahoru, vždyť hlavním cílem Ústí nad Labem je vyhrát celou soutěž a postoupit do baráže o extraligu.

Hradeckým hokejistům se poslední utkání na soupeřově hřišti vyvedlo, když vyhráli 6:4 v Chomutově, doma mohli potvrdit návrat do lepší herní pohody v zápase s Olomoucí, místo očekávaného vítězství se nakonec Východočeši museli spokojit s remízou 2:2 o kterou museli v závěru zápasu ještě hodně bojovat. Nic platný nebyl Energetikům ani raketový vstup do zápasu, když už poté za celých 64 minut zápasu nebyli schopni překonal olomouckého brankáře. „Zápas jsme výborně rozehráli, pak jsme ale přestali hrát v domnění, že to asi půjde samo,“ řekl po středečním utkání trenér Kolda. „Dva rychlé góly nás spíše přibrzdily. Asi jsme měli pocit, že to půjde samo, i když už se nebude jezdit naplno,“ potvrdil slova trenéra střelec prvního gólu Hradce Partik Fořt v rozhovoru pro MFDNES. Olomouc se ze dvou rychlých branek nesesypala, naopak hned na začátku druhé části snížila a v jejím závěru vyrovnala. Ve třetí třetině měla dokonce Mora mírnou převahu. „Nenacházíme se právě v optimálním psychickém rozpoložení,“ připouští Fořt, „naše současné výkony jsou poznamenány hlavně psychikou, potřebujeme se z toho pomalu dostat.“ Právě na ústeckém ledě to bude ale velmi těžké, vždyť po prohře 1:2 v Havířově musejí Lvi bezpodmínečně před domácím publikem vyhrát, aby si ho naklonili zase na svou stranu.

Sobotní zápas začíná v severočeské Lví aréně úderem sedmnácté hodiny a vy jeho průběh budete moci sledovat na našich stránkách prostřednictvím on-line přenosu.