Aktuální zprávy z klubu
so 4.10.2008 | Michal Luňák

V závěru jsme pohrdli třemi body, konstatoval trenér Pazourek.

Nechybělo moc a Hradec mohl vyhrát první východočeské derby za tři body. V závěru však obrana chybovala a domácí Stavenský pohodlně vyrovnal na 3:3. ,,V tom závěru jsme pohrdli třemi body, to by se stávat nemělo," pronesl po utkání hradecký trenér Pavel Pazourek. Hradec alespoň získal bonusový druhý bod v samostatných stříleních. ,,Jsme rádi, že jsme konečně vyhráli na trestná střílení. Druhý bod jsme si zasloužili," měl jasno hradecký trenér. První východočeské derby se hrálo sice v Chrudimi, ale to co předvedli hradečtí fanoušci byla paráda. Hokejisté HC VCES si připadali jako v domácím prostředí. ,,To byla pohádka. Náš kotel tady strčil ty jejich čtyři bubeníky do kapsy, hráli jsme jako doma," nechal se slyšet hradecký střelec jedné z branek Martin Koudelka.

Pavel Pazourek: Máme teď zdravé sebevědomí

Hradec dokázal jako první bodovat na horké půdě nováčka z Chrudimi. Po utkání byl trenér Pavel Pazourek spokojený, ale litoval ztráty jednoho bodu. ,,Podali jsme výborný a bojovný výkon. Jen mě mrzí, že jsme pohrdli třemi body. Ve třetí třetině jsme měli dvě až tři vyložené šance, ale neproměnili jsme je. Pak přijde poslední minuta a v ní naše trestuhodná chyba. Naštěstí jsme pak dokázali vyhrát na trestná střílení a napravilo to náš dojem z toho závěru utkání. Tím vítězstvím na trestná střílení nezůstane na klukách žádný stín z toho závěru. Odvážíme si zaslouženě dva body a jsme spokojení.“ Hradec přitom nevstoupil do utkání šťastně a již na začátku třetí minuty inkasoval branku. Ta však tým nesrazila a naopak hradecké vyhecovala. ,,Ta branka se na nás nijak nepodepsala a řekl bych, že spíše měla opačný efekt. Náš tým má teď nějaké sebevědomí a to se pak ukázalo. Domácí hráli ale také dobře a byli velice nebezpeční. Hlavně jejich agresivita v předbrankovém prostoru nám dělala hodně problémů. Když si to tak vezmu, tak jsme všechny tři branky dostali z tohoto prostoru. Postrádám u našich obránců takovou tu agresivitu v těchto soubojích. Celkově si myslím, že jsme si to vítězství zasloužili, jelikož jsme byli šikovnější v útočné fázi.“

Hradec zvítězil na samostatná střílení, což není zrovna jeho silná disciplína. Dokonce proměnil dva ze tří nájezdů. Věnuje se tomu tým více v tréninku? ,,My to trénujeme neustále. Ovšem taky záleží na hráčích, jak to v tréninku provádějí. Pokud to na tréninku provádějí poctivě, tak je předpoklad, že to promění i v zápase. Kdo ovšem v tréninku vymýšlí nějaké blbosti, tak to v zápase pak jistě nedá. Jsme rádi, že se prosadila dvojice Roubík – Filip, která pro to má velké předpoklady. V Olomouci se jim to nepodařilo, ale tady už dali. Věřili jsme jim, jelikož víme že to umí.“ Hradecký dres poprvé oblékl sparťan Jakub Vojta. Jak byl s jeho výkonem spokojený trenér Pazourek? ,,Jakub to odehrál výborně a bylo vidět, že do první řady dobře zapadl. On má sílu a přehled a doufejme, že nám ho Sparta teď nějaký čas nechá.“

V Hradecké obraně scházel Martin Táborský, ale na zápas v Třebíči již bude připraven. ,,To je pro nás dobrá zpráva. U Martina se nepotvrdila ta prognóza o zlomeném žebru a ten sval co ho trápil je již také v pořádku. Takže do Třebíče s námi již pojede. Uvidíme jaká bude situace kolem Jirky Hendricha, jelikož ten má tu nohu stále oteklou a dnes hrál s velkým sebezapřením.“ Do třetí třetiny nenastoupil Pavel Suchý, který byl dvakrát zbytečně vyloučen a nepomohl tak svému týmu. Hradecký trenér tuto změnu vysvětlil. ,,Pavel má občas takové momenty, kdy hraje neukázněně a nepomůže tomu týmu. Navíc si zbytečně protahoval svá střídání a tak jsme do třetí třetiny poslali Kubu Luštince na jeho místo. Uvidíme jak to budeme hrát v Třebíči, to si ještě zhodnotíme.“

Hradec jde výkonnostně nahoru a čeká ho cesta do Třebíče. Tedy k týmu, který uzavírá prvoligovou tabulku. Co od zápasu čeká hradecký lodivod? ,,Tak už díky tomu postavení Třebíče a její nutnosti bodovat nás nečeká lehké utkání. Třebíč se teď posílila o Patrika Rozsívala a tak musíme být ostražití. Venku se hraje všude těžko, ale my chceme v pondělí bodovat. Musíme vycházet ze zajištěné obrany a podnikat rychlé brejky. To se nám dařilo i dnes a musíme to zopakovat i v Třebíči. Před tímto dvojzápasem jsme chtěli získat tři body, ale kdyby bylo něco navíc, nevadilo by nám to.“ Zakončil s úsměvem spokojený hradecký trenér Pavel Pazourek.

Martin Koudelka: Jirka Kadlec nám radil střílet na lapačku

Když byl požádán o hodnocení zápasu, tak vyhrožoval, že bude sprostý a že toho asi moc neřekne. Skutečnost však byla jiná a střelec jedné z branek hradeckého týmu Martin Koudelka zhodnotil utkání tak jak je jeho dobrým zvykem. ,,Já nejsem spokojený, já jsem rozčílený. Prodělali jsme tady jeden bod a úplně zbytečně. Může to vypadat, že se tady nevyhrává, ale my jsem tady vyhrávali a hráli dobře. V poslední minutě si pak necháme dát naprosto zbytečný gól po hloupé chybě. Takže spokojený skutečně nejsem.“ Hradecký útočník si pochvaloval, že jeho tým nepoložila rychle inkasovaná branka. ,,Tak ono je to dáno tím co teď předvádíme. Začínáme se blížit tomu, co chceme hrát. Teď ještě musíme vylepšit tu naší koncovku. Hlavně tedy já, jelikož místo prázdné branky trefím tyčku atd. Takže vyšperkovat koncovku a už to snad k něčemu bude na tom ledě vypadat.“

Martin Koudelka vstřelil důležitou branku na 2:2. Z tribuny se zdálo, že brankář Růžička nebyl ideálně postaven. Hradecký útočník to však neřešil. ,,Ježíši copak já mám čas ještě koukat jak stojí brankář? Já při své střelecké "schopnosti" tohle nemůžu řešit. Jen v první třetině jsem byl sám před ním a chtěl jsem mu vystřelit mezi nohy, ale až pak jsem si všiml, že on dávno klečel. Tak jak jsem jel ve druhé třetině, tak jsem se rozhodl, že hned vystřelím. On asi fakt nebyl moc připravený a spadlo to tam. Já už mám tu hokejku nějakou měkkou, ale naštěstí nepraskla a jen pro pružila. Navíc nám Jirka Kadlec říkal, ať střílíme na lapačku a vyplatilo se nám to.“ Zkušený hradecký útočník skutečně poradil svým spoluhráčům dobře, jelikož i Patrik Moskal dal branku na lapačku brankáře Růžičky.

Jak již Martin Koudelka vzpomněl, měl ve třetí třetině vyloženou šanci. Stál sám před prázdnou brankou, ale jeho dorážka skončila na tyčce. Co se stalo, že z toho nebyla branka? ,,Já to dostal docela pod nohy a ještě jsem měl hokejku tak nějak divně pod sebou. Honza Hruška byl taky již tísněný a tak na tu přihrávku neměl tolik času. Já to chtěl aspoň špičkou píchnout, ale jak se to mrskal ten puk, tak jsem to trefil jen do tyčku. Co budu komu vyprávět, taky bych si chtěl již v nějakém zápase vstřelit více než tu jednu branku,“ s tradičním úsměvem pronesl Martin Koudelka. Zkušený hradecký centr nastupuje s křídly Hruškou a Volrábem. Jaká je spolupráce? ,,Je to super. My jsme si spolu ideálně sedli. Navíc mě kluci oba poslouchají (směje se). Dan Volráb si umí taky podržet puk na sobě a umí dát gól. Honza Hruška to je vůbec hračička. Já třeba kluky nechávám více napadat, jelikož to už nejsem schopen všechno ulítat. Takže fakt paráda s nimi a navíc nám hrají dobře i obránci a nedostáváme branky.“

Hradec hrál prakticky první ostré derby s Chrudimí. Jak se hrálo na horké půdě nováčka? ,,Ale tohle nebyla horká půda. Vždyť my tady hráli jako doma. To co tady předvedli naši fanoušci to byla pohádka. Přijeli v hojném počtu a zahanbili domácí fanoušky. Prostě ty jejich čtyři bubeníky strčili do kapsy,“ vysekl na závěr zaslouženou pochvalu fantastickému hradeckému kotli Martin Koudelka.