Preview k zápasu
út 6.11.2007 | Michal Luňák, Daniel Višňák

Ve středu přijede do Hradce jihlavská Dukla

Po sobotním zlomení penaltového prokletí se hokejisté HC VCES Hradec Králové utkají ve středu od 18:00 na domácím půdě s Duklou Jihlava. Hokejisté z Vysočiny nezažívají nejlepší vstup do sezóny. Patří jim zatím šestá pozice skupiny východ, při záporném skóre 47:61. Vedení Dukly reagovalo na situaci a odvolalo trenéra Tomáška, kterého nahradil bývalý vynikající hráč Dukly Petr Kaňkovský. Změna na trenérském postu ale zatím nevede dle představ ke zlepšení výsledků, přesto se slavný klub nevzdává a hodlá se z nepříliš dobré situace dostat co nejrychleji.

Jihlavští ze čtyř duelů proti skupině západ, získali pouhý bod za domácí remízu s Vrchlabím. V sobotu přišla další rána pro Jihlavské, jelikož v derby s Havlíčkovým Brodem ztratila Dukla během dvou minut třetí třetiny celý zápas. Po dvou třetinách sice vedla 2:1, ale Rebelové góly ze 43. a 44. minuty otočili průběh zápasu. Jihlava svých dvacet získaných bodů poctivě rozdělila na domácí a venkovní, jelikož získala po deseti bodech doma i venku. Tým táhne dvojice Bakus - Rytnauer. Kapitán týmu, dvaatřicetiletý Oldřich Bakus zatím nasbíral 23 bodů s bilancí 6 + 17, o pět let mladší Ladislav Rytnauer zaostává o pouhé tři body s bilancí 14 + 6. Tato dvojice nastřílela téměř polovinu branek Jihlavy a je postrachem každé obrany týmů první ligy. První řadu doplňuje ze Znojma pendlující Tomáš Čachotský, který odehrál za Duklu 12 duelů a stihnul po boku dvojice Bakus - Rytnauer nasbírat 12 bodů. Ze zbytku útočníku vyčnívá jen Jiří Kubát, ten zaznamenal jako Čachotský 12 bodů. Obranu diriguje zkušený Petr Kuchyňa, který zaznamenal stejně jako Ondřej Staněk 3 + 2. Do Jihlavy se před sezónou vrátil také po šestnácti sezónách třiačtyřicetiletý Bedřich Sčerban. V brankovišti se střídá dvojice Řehoř - Zgraggen. Ani jeden z brankářů není ale zatím to pravou oporou, kterou by tým Dukly potřeboval. Zajímavostí u Milana Řehoře je nasbíraných osmnáct trestných minut. Druhý z brankářů, odchovanec Švýcarského Bernu, Kaspar Zgraggen, je na svém prvním zahraničním angažmá.

Středeční utkání začíná na Hradeckém stadionu tradičně v 18.00.