Preview k zápasu
po 10.10.2005 | Daniel Višňák

Ve středu přijede do Hradce jmenovec od Vajgaru

Po těsné prohře v Havířově přivítají hradečtí hokejisté ve středu na domácím ledě hokejisty Jindřichova Hradce, toto utkání bude zároveň posledním v úvodní čtvrtině soutěže. Ta se východočeským hráčům nevydařila určitě podle představ o to více ji budou chtít zakončit příznivým výsledkem a hlavně bodovým ziskem. při pohledu na tabulku by se mohlo zdát, že to pro ně nebude nikterak těžký úkol, ale opak je pravdou, Vajgar je sice na posledním místě tabulky, ale v minulých zápasech předvedl dobré výkony a s nimi se dostavily i výsledky.

Jindřichův Hradec nejprve před týdnem doma vybojoval bod za remízu 1:1 s Mladou Boleslaví a v posledním domácím kole prohrál se Sarezou Ostrava až v nastaveném čase 2:3. Mezi nejzkušenější hráče Vajgaru patří určitě loni ještě českobudějovický Luboš Rob, dalším hráčem z největšího jihočeského města působícího v sousedním prvoligovém klubu je útočník Škoda, stejně tak jako duo obránců Josef Jindra s Ladislavem Koldou. Ze Vsetína využívají jindřichohradečtí pomoci Lukáše Duby a obránce Michala Horáka. Mužstvo momentálně posledního celku první ligy určitě kvalitou neodpovídá tomuto postavení a i to značí, že ve středu nepůjde o lehké utkání. Hradec Králové sice z Havířova nepřivezl ani bod, ale stále drží kontakt s vedoucí osmičkou celků, na Brno, které je na právě osmém místě ztrácí Východočeši dva body.
Středeční utkání začne na hradeckém zimním stadionu úderem osmnácté hodiny a vzhledem k důležitému utkání českých fotbalistů ve Finsku, Vám budeme přinášet několikrát za třetinu aktuální stav ze závěrečného zápasu kvalifikace na MS 2006.