Preview k zápasu
út 18.10.2005 | Daniel Višňák

Ve středu začíná druhá čtvrtina soutěže, Hradec zajíždí do Brna

Po týdenní přestávce, která dávala hráčům možnost regenerace po úvodní čtvrtině soutěže, odstartuje ve středu její druhá část odvetnými zápasy na hřištích soupeřů. Hradečtí hokejisté se představí na ledě brněnské Komety, kterou na začátku září porazili ve svém domácím prostředí 4:2, když o svém vítězství rozhodli Energetici prakticky až ve 45. minutě dvěma rychlými góly Martina Koudelky a Patrika Fořta, jimiž utekli soupeři na rozdíl třech branek. Brno pak už pouze upravilo na konečných 4:2 z hole Burkoně.

Ve středu budou mít ale výhodu domácího prostředí Brňané, ti se navíc spoléhají již tradičně na podporu svých fanoušků, kterých letos chodí do Ronda na každé utkání hned několik tisíc. Kometa v posledních kolech ale nepředváděla určitě výsledky, které by se představovala, což vedlo trenéra Svatopluka Číhala k rezignaci, jeho místo zaujal dosavadní asistent Moravanů Lubomír Oslizlo a právě zápas proti Východočechům bude jeho premiérový na pozici hlavního trenéra aktuálně desátého celku první ligy. Už při pohledu na samotnou tabulku je zřejmé, že oběma celkům půjde o hodně, Kometa Brno nasbírala po první čtvrtině soutěže na své konto 16 bodů, Hradec Králové je v tabulce o jeden stupínek výše s náskokem jednoho bodu. Energetici představí v Brně také svou novou posilu, kterou je mladoboleslavský obránce Zdeněk Toužimský, domácím bude naopak chybět s největší pravděpodobností nemocní Alexander Lhotský a Robert Holý. Kometa Brno bude ale s jistou chtít pod vedením nového trenéra po šesti utkáních naplno bodovat, hradečtí Energetici ale moc dobře vědí, že i pro ně bude utkání velmi důležité, a tak se bude určitě na co dívat. Středeční zápas začíná v Brně úderem osmnácté hodiny a vy ho budete moci sledovat již tradičně na našich stránkách živě v on-line přenosu.