čt 13.11.2014 | Jan Vavřina

Vedení v Litvínově jsme měli udržet déle, ví navrátilec Peter Mikuš

Peter Mikuš naskočil v extralize naposledy před polovinou října na ledě pražské Slavie, kde byl tvrdě sestřelen Tomášem Mickou. Srážka hradeckému obránci přivodila nepříjemná zranění, která si vyžádala více než měsíční absenci. Na litvínovském ledě, kam Mountfield zajížděl netradičně ve středu, strávil slovenský bek přes 12 minut. A podstatné je, že na jeho hru předchozí zranění nemělo vliv.

V Litvínově jste naskočil po více než měsíci. Jak jste se cítil?
Kvůli hlavě jsem hrál trošku méně, ale myslím, že celkem v pohodě. Hlava je v pořádku, a to je důležité.

Cítil jste nějaké omezení?
Ne, všechno v pohodě. Měl jsem pár soubojů, dokonce jsem dostal do hlavy a všechno dobré (směje se).

Zápas se vám nepovedl, kde byste viděl hlavní příčinu?
Vedli jsme 1:0 a škoda, že jsme hned dostali vyrovnávací gól na 1:1. Vedení jsme měli udržet alespoň do konce první třetiny, zápas by se vyvíjel jinak. Bohužel jsme pak ještě dostali na 1:2 a myslím, že Litvínov pak kontroloval hru.

Vůbec jste se nemohli dostat do střeleckých pozic. Bylo to tím, že hrál Litvínov doma hodně dobře dozadu?
Oni hráli dobře, navíc blokovali dost střel. Moc vyložených šancí jsme neměli a když už nějaká přišla, brankář ji chytil.

Ve třetí třetině jste měli 17 střel, ale asi budete souhlasit s tím, že zvlášť nebezpečné nebyly.
Už to tak vypadá. Když jsme gól nedali, tak gólové nebyly.

Co zlepšit do pátečního zápasu proti Plzni?