Ohlasy k zápasu
čt 17.1.2013 | Martin Doležal, Sanny Muharem

Vladimír Říha: Chybí nám nasazení

Skvěle takticky připravený mladý tým Třebíče se dostal v Hradci do vedení již v úvodu střetnutí. Královští lvi se pak už nedokázali dostat do hry a po celý zbytek zápasu tahali spíše za kratší konec. Třebíčští domácí hokejisty téměř k ničemu nepouštěli, výjimku tvořil závěr střetnutí, kdy se Královéhradeckým podařilo vstřelit alespoň dva čestné góly. I tak se ale nehodnotil tento duel dobře útočníkovi Vladimíru Říhovi.

Nic horšího Hradecké asi potkat nemohlo. Pár zápasů před začátkem play-off nepředvedli před zraky domácích fanoušků zcela optimální výkon. „Chybělo nám nasazení a bojovnost,“ marně hledá vysvětlení pro nečekaný zkrat svého mužstva útočník Vladimír Říha.

„Minulý domácí zápas s Jihlavou jsme sice také prohrávali, tam jsme ale bojovali a snažili se, což lidé viděli. S tímto utkáním se to nedá v žádném případě srovnávat,“ má jasno hráč s číslem 10 na zádech. „Vše se odvíjelo od bojovnosti, která byla hodně špatná, což se ukázalo po všech stránkách,“ žehrá nad neaktivitou Vladimír Říha.

Za stavu 0:4 možná ještě ten největší optimista doufal, že by se snad mohla opakovat situace osmadvacátého kola, kdy Hradec stáhl čtyřbrankové manko proti Havlíčkovu Brodu. Ve středu ale nic podobného nepřišlo.

Naopak, Třebíč po celých šedesát minut diktovala tempo hry a kromě břevna Bergera se Východočeši téměř do ničeho nedostali. „S Havlíčkovým Brodem se nám podařilo vyrovnat, vždy to ale nejde. O tom jsme se ostatně sami přesvědčili,“ konstatuje forvard, jenž zažívá premiérovou sezónu pod Bílou věží.

Jaký by mohl být recept na vyléčení? Asi nejrychleji zapomenout a poučit se. „Když to nejde herně, měli bychom se kousnout alespoň jako tým. Rozhodně jsme ještě nic nezabalili a hodláme bojovat jako tým, chceme lidem ukázat, že hokej hrát umíme!“ slibuje hráč, jenž upravil skóre na konečných 2:5.

Nic příjemného Královéhradečtí rozhodně nezažívají, v současné chvíli stále balancují na hranici postupu a nepostupu do play-off. Na paty už jim šlapou deváté Benátky, které nyní ztrácí pouze dva body. „V těchto chvílích prostě nejde hrát na krásu. Musíme hrát především zodpovědně a takticky správně, poslední zápasy pro nás budou enormně důležité,“ konstatuje Vladimír Říha.

Výběr Jiřího Kučery může nedostatky analyzovat až do soboty, pak odehraje utkání na ledě Mostu. Čeká na ně ale houževnatý severočeský celek. „Je to stále dokola, pokud půjdeme do souboje úplně na sto procent, můžeme uspět. Já věřím, že v Mostě urveme všechny tři body,“ dodává na závěr.