Preview k zápasu
út 15.1.2013 | Lukáš Drapák, Sanny Muharem

Královští lvi chtějí uspět. Do Hradce míří ambiciózní Třebíč

Druhá nejvyšší tuzemská hokejová soutěž pokračuje dvaačtyřicátým kolem. Královéhradečtí přivítají na svém ledě hokejisty Třebíče. Domácí tým se nachází až na osmé příčce, přičemž mu na záda dýchají Benátky. Východočeši tedy musí bodovat, a to nejlépe naplno. Třebíčští ale jistě nedají svoji kůži lacino, letos několikrát ukázali, že nejsou nadarmo na pátém místě. Utkání, které startuje ve středu v 18.00 hodin na hradeckém stadionu, bude důležité především pro svěřence trenéra Jiřího Kučery.

Porovnání soupeřů
vs.
8. postavení v tabulce 5.
16-3-6-16 celková bilance 19-5-6-11
60 získané body 73
125:127 skóre 113:94
6:0 (Most - D) nejvyšší výhra 6:0 (Písek - V)
1:7 (Jihlava - V) nejvyšší prohra 1:6 (Boleslav - V)
Petr Haluza (13+16) nejproduktivnější hráč Vilém Burian (16+18)
Petr Haluza: 13 nejlepší střelec Vilém Burian a Tomáš Vondráček: 16
Michal Mikeska: 19 nejvíce asistencí David Dolníček: 20
Martin Vágner: 76 min. nejtrestanější hráč Rostislav Malena: 72 min.
Jakub Čech:
33 zápasů, 91,33%
úspěšnost brankáře Marek Čiliak:
39 zápasů, 93,62%

Pro mnohé možná překvapení. Parta kolem Kamila Pokorného letos hraje nahoře. V současné chvíli je na pátém místě. „Třebíč má hodně podobný tým jako loni. Tehdy byla dole a zvedala se těžko až na konci sezóny. Letos se Třebíčským daří již od začátku, bude to rozhodně nepříjemný soupeř. Budeme to mít těžké, ale snad to zvládneme,“ přeje si hradecký útočník David Švagrovský.

David Švagrovský

Naopak Královští lvi stále balancují na hraně play-off. Do konce základní části už mnoho nezbývá, a tak je potřeba ve středu bodovat. „Jsme v situaci, kdy prostě potřebujeme vyhrávat. Jinak to nejde!“ nabádá. „Zároveň chceme odčinit minulé dva nezdary. Hraje se rychle po sobě, pro hráče je to ale rozhodně lepší než klasický trénink,“ konstatuje osmadvacetiletý forvard.

Třebíč hraje nahoře

Poslední zápasy soupeře
Třebíč – Šumperk 3:1
Benátky – Třebíč 2:3sn
Kadaň – Třebíč 1:0
Třebíč – Jihlava 2:3sn

Tým z Vysočiny letos prožívá vydařenou sezónu. Jeho umístění v tabulce tomu odpovídá. Páté místo před sezónou očekával asi málokdo. Třebíč má velmi vyrovnané výsledky, až na sérii proher, která trvala šest utkání bez plného bodového zisku přibližně v polovině října. Poté ale přišlo zlepšení a naopak šňůra šesti výher v základní hrací době.

Nyní se Třebíči moc nedařilo a stejně jako domácí lvi si připsala dvě porážky. Poslední prohra přišla v pondělí na domácím ledě v derby s Jihlavou, a tak je jasné že hosté toto zaváhání budou chtít odčinit.

Pikantní duel pro Michala Mikesku

Hradecký kapitán hokejově vyrůstal právě v týmu Třebíče. Už v sezóně 1996/97 nastoupil za třebíčské áčko k první sezóně, když odehrál osmatřicet utkání, vstřelil pět branek a připsal si osm přihrávek. V roce 1998 přestoupil k hradeckému rivalovi do Pardubic, kde byl nejdříve první sezónu poslán do Havířova na hostování a poté zůstal ve městě perníku až do roku 2006.

Následně odešel do ruského týmu Ufy. V letošních třech střetnutích si Mikeska proti svému mateřskému klubu připsal tři body. Uvidíme, jestli v tomto utkání přidá další do sbírky.

Vzájemné zápasy? O jednu, maximálně dvě branky

V zápasech těchto dvou soupeřů moc branek nepadá. První střetnutí se uskutečnilo už ve třetím kole, kdy Východočeši zavítali na Vysočinu. Hradečtí prospali první dvě třetiny a prohrávali již 0:3. V závěrečné části se Královští lvi vzchopili a sahali alespoň po remíze. Bohužel přišlo jen snížení na 2:3. Druhé měření sil se uskutečnilo v šestnáctém kole, Třebíč zavítala pod Bílou věž. Domácí jim však vrátili porážku z prvního duelu a zvítězili v poměru 2:0.

Poslední duel hraný v Třebíči byl velmi vyrovnaný až do konce zápasu. Hradec nezačal utkání znovu dobře a prohrával 0:1 už od páté minuty. Poté však přišel obrat a po dvou třetinách svítil na kostce stav 2:1 pro hradecké borce. Avšak domácí se nevzdali a sedm minut před koncem přišlo vyrovnání. Utkání dospělo až do samostatných nájezdů, kde měli více štěstí Třebíčští a zvítězili 3:2.

Individuální statistiky

Kanadské bodování Třebíčských vede Vilém Burian, který má na svém kontě čtyřiatřicet bodů (16+18). Hned v závěsu je Dolníček David, který ztrácí na svého parťáka tři body (11+20). Třetí příčka patří dalšímu útočníkovi Tomáši Vondráčkovi s dvaadvaceti body (16+6). Mezi beky je nejaktivnější David Rangl, jenž má na svém kontě osmnáct bodů (3+15).

Doplňte si fan sortiment

Již hodinu před zápasem bude na hradeckém stadionu u hlavního vchodu otevřen stánek Střída sportu. Zde si budete moci vybrat z nové kolekce dresů či jiných fanouškovských předmětů.

Parkujte bezplatně

V době každého domácího zápasu můžete využívat bezplatné parkoviště, které je od zimního stadionu zhruba tři minuty chůze. Vaše auto totiž můžete nechat bezplatně na parkovišti Univerzity. Otevřeno bude vždy hodinu před začátkem domácího zápasu. Využijte tak této možnosti.

Zajímavosti k utkání

» Oba dva týmy mají podobné výsledky z posledních dvou kol. Nejdřív oba nevstřelily ani branku, v dalším zápase prohráli shodně 2:3 po nájezdech.

» Třebíč je jedním ze čtyř mužstev ligy, které nedostaly více jak sto branek.

» Vloni se Hradci proti Třebíči dařilo, neprohrál ani jeden zápas.

Souboj mezi Hradcem a Třebíčí vypukne ve středu v 18.00 hodin na královéhradeckém stadionu. Přijďte se královsky bavit! K dispozici bude také tradiční textový on-line přenos.