Ohlasy k zápasu
st 14.8.2019 | Daniel Krátký

Vůbec jsme to nezvládli, hodnotí druhé derby Matěj Chalupa

Druhé vystoupení na Memoriálu Zbyňka Kusého se Hradci Králové vůbec nevydařilo. Hradečtí nevstoupili do zápasu dobře, když v první dvacetiminutovce obdrželi čtyři branky. Snaha se hokejistům Mountfieldu upřít nedala, ale v konečném zúčtování vypadá skóre 2:7 velmi nelichotivě. Nejlepším hráčem Mountfieldu HK byl v duelu vyhlášen Matěj Chalupa, který vstřelil jednu ze dvou hradeckých branek.

Domácí duel proti Chabarovsku se hradeckým Lvům vydařil, v Pardubicích to již tak veselé nebylo. Hradec Králové prohrál vysoko 2:7. Druhé východočeské derby během dvou týdnů tak tentokráte ovládlo Dynamo. „Bylo to těžké utkání. Pořád jsme propadali, jezdili nám sami na bránu, měli všechny dorážky. Vůbec jsme to nezvládli,“ hlásí sklesle autor prvního hradeckého gólu v zápase Matěj Chalupa.

Pardubice do utkání vstoupily hodně aktivně, svého soupeře zejména v první desetiminutovce jasně přehrály, když nastřílely tři branky během jedenácti minut. „Oni na nás vletěli, jezdili pořád do brejků. A hlavně Pardubice své šance proměňovaly,“ hodnotí jednadvacetiletý forvard hradeckého Mountfieldu.

Z chyb provedených v zápase je třeba se poučit. Co musí Lvi zlepšit, aby se neopakoval výkon z pardubické ČSOB Pojišťovna ARÉNY? „Nesmíme nepropadat, pohlídat si soupeřovy úniky. V pásmu jsme tam měli také dvakrát za sebou volné hráče, takže tohle si musíme příště pohlídat,“ myslí si mladý útočník.

Matěj Chalupa má nicméně velice náročný program. V pondělí odehrál utkání proti ruskému Chabarovsku, ve kterém vstřelil dvě branky. Den poté naskočil do východočeského derby – a opět se prosadil. „Nechci se na to vymlouvat. Je to sice náročné, ale máme dobrou regeneraci, takže není cítit žádná únava,“ pokračuje.

Útočník s číslem 71 na zádech vstřelil ve dvou posledních zápasech celkem tři branky. Proti Dynamu byl také vyhlášen nejlepším hráčem hostujícího týmu. „Já se zápas od zápasu cítím lépe, uvidíme, jak to bude dál,“ prozrazuje pražský rodák, jenž začínal s hokejem v Letňanech.

Tým nyní čekají dva volné dny bez zápasu. Jaký program čeká hokejisty Mountfieldu HK? „Ve středu a ve čtvrtek normálně potrénujeme, pak pořádně zregenerujeme.“ Páteční soupeř je prozatím neznámý, jeho jméno vzejde až z ostatních výsledků Memoriálu Zbyňka Kusého. „V pátek, až se dozvíme, s kým budeme hrát, tak do toho půjdeme s tím, že vyhrajeme,“ hlásí odhodlaně Matěj Chalupa.