Ohlasy k zápasu
pá 15.2.2019 | Klára Petrásková, Martin Stebel

Výborný a obětavý výkon, chválí spoluhráče Jaroslav Pavelka

Hradečtí dali v Třinci zapomenout, že venkovní zápasy se jim letos příliš nedaří. Oceláře porazili přesvědčivým výkonem 5:1, neméně přesvědčivý výkon jako útok předvedl i brankář. Jaroslav Pavelka pochytal téměř všechny soupeřovy pokusy a i díky němu se Hradec posunul na třetí místo tabulky.

V Třinci jste předvedli parádní výkon korunovaný vítězstvím. Co stojí za vaším zlepšeným projevem na venkovních kluzištích?
Musím pozvednout všechny kluky, hráli výborně a obětavě, zblokovali spoustu střel. Podle mě jsme vyhráli zaslouženě. Nějaké šance Třinečtí měli, ale když je beci zblokují, je to paráda. Ve druhé třetině třeba náš obránce vypíchl puk po přihrávce mezi kruhy, super práce dozadu. Za výhru jsme rádi, tabulka je totiž vyrovnaná a byl to zápas o třetí místo. Z dlouhé šňůry nás venku čekají už jen dva zápasy, jsem opravdu rád, že jsme tenhle zvládli a potvrdili výsledek s Olomoucí, protože letos se nám daří spíš doma.

Na třinecké poměry jste čelil v bráně méně střelám než obvykle. Vyhovoval vám spíše tento stav, nebo preferujete duely, v nichž jste neustále v zápřahu?
Bývají tu nepříjemné zápasy s hodně střelami, na druhou stranu je to ale pro gólmana lepší. Když jsme dali gól na 3:1, už jsme si výsledek pohlídali. Pak jsme přidali ještě další branky a Třinec se už nedostal zpátky do zápasu. Hráli jsme taky dost přesilovek a byly zbytečné fauly, závěr jsme odehráli zkušeně.

Třinečtí trenéři před utkáním přeházeli složení jednotlivých útočných řad. Měla tato skutečnost vliv na vaši předzápasovou přípravu?
V každém týmu jsou šikovní střelci, ať je to v Třinci nebo kdekoliv jinde, každý vám může dát gól. Nějak jsem se na složení útoků nezaměřoval. Věděl jsem, jak hrají přesilovku, ale moc jich proti nám nehráli. Zaplať pán bůh, že v ní Růžička nedostal puk (směje se). Ani nikdo z druhé strany, pohlídali jsme si je. Ale jestli hrál ten nebo ten, to nás nezajímá, soustředíme se na sebe a na náš výkon.

Po osmi gólech v Boleslavi jste třikrát po sobě inkasovali venku jen jeden gól. Čím si to vysvětlujete?
Stane se. Někdy vám napadá do brány spousta gólů, pak se ale zase snažíte tým podržet. Tak to je, nic zvláštního se nezměnilo. Jsem rád, že jsem zase dostal zase šanci. Mockrát v sezóně se nám nestalo, že bychom dostali hodně branek, jednou za čas takový zápas prostě přijít musí. Možná dobře, že už jsme si ho vybrali. Teď jsme odpočinutí po repre pauze, zvládli jsme dva zápasy venku a jedeme dál.

V tabulce doháníte aktuálně druhou Plzeň. Pomýšlíte na ještě vyšší příčky, kam se můžete posunout?
Cíl je samozřejmě co nevyšší. Chceme si udělat co nejlepší pozici pro play off, což je základ, abychom začali doma. To je asi nejdůležitější.