po 24.9.2018 | Jan Karel

Výborný týmový výkon, hodnotí Jaroslav Pavelka výhru nad Olomoucí

V neděli odehráli hráči Mountfieldu HK druhý zápas na domácím ledě a podruhé dokázali zvítězit. Jejich soupeřem byla Olomouc, která nezvládla začátky třetin a podlehla hradeckým Lvům 1:4. Velkou zásluhu na tom měl i domácí maskovaný muž Jaroslav Pavelka, který z dvaceti soupeřových pokusů pustil za svá záda jediný a vychytal první výhru v sezóně.

Vstup do zápasu proti Olomouci se vám herně povedl, korunovali jste ho brankou. V letošní sezóně se vám začátky zápasů hodně daří. Čím to je?
Myslím si, že jsme dobře připravení a na soupeře hned od začátku vlítneme a hrajeme agresivně pospolu všech pět hráčů. Soupeř je často zaskočený a my si jdeme za góly, které už naštěstí přicházejí. Myslím, že jsme předvedli výborný týmový výkon.

Také do druhé periody jste vstoupili výtečně a rychle odskočili na tříbrankový rozdíl. Myslíte si, že Hanáci po třetí brance trochu polevili?
To bych neřekl, Olomouc je zarputilý tým, který bojuje celých šedesát minut. Určitě nám nedali nic zadarmo. Přestože to bylo před začátkem třetí třetiny 3:0, určitě šli na led s tím, že s výsledkem zkusí něco udělat. Není to soupeř, který by byl odevzdaný. Je ale možné, že Olomouci mohly trochu chybět síly, v sobotu hráli těžký zápas s Kometou. Závěr už jsme si pohlídali.

V posledních zápasech jste hodně disciplinovaní, proti Kohoutům jste měli jen tři menší tresty. Je nízký počet vyloučených důležitý aspekt k vítězství?
Určitě ano. Když hrajeme v pěti, tak můžeme hrát vyrovnaně s každým týmem, a být dokonce i o něco lepší než soupeři. Proto je důležité, že jsme počet trestů z minulých zápasů eliminovali. Čím míň jich bude, tím lépe pro nás.

Jsem rád za výhru a za to, že jsem mohl být v bráně

Za celý zápas na vás šlo 20 střel, což není mnoho. Máte rád takováto utkání, nebo spíš preferujete přestřelky?
Dřív jsem měl radši, když na mě šlo spíš víc střel. Člověk je v permanenci a pořád připraven, ale postupem času si musíte zvyknout připravit se na každý zápas. Ať je střel víc nebo míň, každá může skončit gólem, proto je třeba se koncentrovat celých šedesát minut. To je základ úspěchu.

Děkovačka s Jaroslavem Pavelkou po výhře nad Olomoucí

Výhra se s gólmanem oslavit musí! Hradecký kotel to moc dobře ví a i když byl Jarda Pavelka včera ihned po utkání na kontrolním přeměření výstroje, fanoušci na něj počkali, aby společně oslavili třetí hradecké vítězství v řadě 👏

Zveřejnil(a) Mountfield HK dne Pondělí 24. září 2018

První gól vsítili Kohouti až v 52. minutě. Nemrzí vás, že jste přišel o nulu na samém konci utkání?
Samozřejmě že mrzí. Byla to asi moje chyba, šel jsem moc brzo dolů. Jenom to cinklo, otočil jsem se a bylo to v bráně. Důležité ale je, že se vyhrálo a že jsme navázali na dvě předchozí výhry. Musíme jít s pokorou do dalších zápasů. Nula by byl jenom bonus navíc, ale zas bych to měl drahý v kabině… (směje se) Jsem rád za výhru a za to, že jsem mohl být v bráně.

Sparta? Půjdeme do toho s pokorou

Jak vás potěšili fanoušci, kteří počkali na děkovačku s vámi poté, co jste musel k rozhodčím na přeměření výstroje?
Jsem za to moc rád. Když se vyhraje, tak se člověk těší, že si s fanoušky může užít děkovačku. Rozhodčí mi už při podávání rukou řekli, abych šel s nimi do kabiny přeměřit výstroj. To bylo trošku nepříjemné, ale jsem moc rád, že i tak fanoušci počkali a mohl jsem to s kotlem oslavit. Měl jsem připravené ještě něco, ale to bohužel nevyšlo. Doufám, že budou i další vítězství a budu to moci oslavit se všema.

Po prvním duelu, kdy jste prohráli se Spartou, je to pro vás třetí výhra v řadě. Je v kabině cítit pohoda nebo uvolněnější atmosféra?
Neřekl bych, že je uvolněnější, protože se musíme připravit na každý další zápas stejně dobře. Abychom mohli navázat na kvalitní výkony a přidat další body.

Na příští zápas opět zamíříte na Spartu, která je doma stoprocentní. Chystáte se jí po jedenácti dnech vrátit čtyřgólový příděl z prvního mače?
Určitě ano. Půjdeme do toho s pokorou a uděláme maximum pro to, abychom si odvezli nějaké body a protáhli naši vítěznou sérii. Bude to boj, ale budeme chtít vyhrát a vrátit jim to za první zápas.