Preview k zápasu
pá 21.9.2018 | Petr Šatalík

Po Zlínu další soupeř z Moravy. Pod Bílou věž zavítá celek z Olomouce

Ve čtvrteční předehrávce třetího extraligového kola uspěli svěřenci Tomáše Martince na ledě Beranů, kde tři body získali poprvé v historii. Začátek sezóny ale přináší vysoké tempo, a tak již v neděli zavítá do ČPP Arény následující protivník Východočechů. Budou jím Kohouti z Olomouce, kterým se na soutoku Labe a Orlice příliš nedaří, za poslední čtyři roky zde z osmi utkání vyhráli jen dvě. Souboj Lvů s Hanáky začíná v 17:00.


Mountfield HK – HC Olomouc, neděle od 17:00: ON-LINE

Potěšený z bodového zisku ve Zlíně byl také Matěj Chalupa. „Řekli jsme si, že sem jedeme vyhrát, je to dlouhá cesta. Chtěli jsme na ně vlítnout, a to se podařilo. Myslím, že se ukázala naše týmovost, bylo tam spoustu zblokovaných střel, hráli jsme pohromadě, takže super výkon celého mužstva,“ kvitoval nadšeně dravý hradecký útočník.

Od začátku sezóny se Lvi prezentují agresivním hokejem a ze tří duelů vytěžili hned šest bodů, čímž potvrdili určitou kvalitu své hry. „I v prvním zápase na Spartě jsme předvedli dobrý výkon, akorát jsme nedali góly. Od druhého utkání s Chomutovem jsme začali dávat branky, stáli jsme před gólmanem a hra byla také dobrá,“ přikyvoval spokojeně forvard Východočechů, který je stále ještě na startu slibně se rozvíjející kariéry.

Proti Hanákům bude chtít Mountfield body z Moravy potvrdit. „Myslím, že Olomouc bude podobná jako Zlín, bude velmi urputná a my musíme hodně chodit do brány, jako doteď. Oni byli vždycky bojovníci a skrz tu bojovnost se vždycky snažili urvat zápasy, určitě to bude zase vyrovnané utkání,“ dumal nad nejbližším soupeřem Matěj Chalupa.

V kabině Hanáků hurikán přes léto neřádil

Také v Olomouci proběhlo v pauze mezi dvěma sezónami několik příchodů a odchodů z týmu. Možná nejdůležitější změna přišla na trenérském postu, Zdeňka Veneru vystřídal na kapitánském můstku střídačky Kohoutů Zdeněk Moták. Kariéru se rozhodl ukončit zkušený gólman Martin Falter, po němž má záda Branislavu Konrádovi krýt Jan Lukáš, jehož předchozí štací byla Banská Bystrica.

Také obranné řady doznaly změn. Lukáš Spurný se rozhodl svou již tak dosti bohatou kariéru ukončit, do Havířova odešel hostovat zkušený Tomáš Houdek a novou smlouvu nedostal ani další ostřílený hráč – Lukáš Galvas. Nových akvizic přitom do defenzívy příliš nepřibylo. Hlavní posilou mezi beky Hanáků je Jan Švrček, který ještě loni oblékal dres pražské Sparty.

Nevětší průvan se prohnal ofenzívou Olomouce. Do Zlína odešel Jakub Herman, dres Plzně nově obléká Jan Eberle, Roman Rác našel angažmá ve Vsetíně a Rok Macuh zamířil na hostování do Havířova. Náhrady za ně ale Kohouti mají. Na stálo již mohou počítat se Zbyňkem Irglem, který dal definitivní sbohem Třinci. Z Chomutova získali Vojtěcha Tomečka. Do svých řad přivábili také Petra Koloucha z Vítkovic nebo Michala Matiaška ze Vsetína.

Start do sezóny Hanákům vyšel

Příprava před sezónou nedala příliš znát, jak na tom Moravané vlastně jsou. Z osmi zápasů vyhráli čtyři a jejich výkony byly jako na houpačce. Jednou prohráli rozdílem třídy 0:6 ve Zlíně, jen aby o dva dny později na vlastním ledě suverénně přejeli Trenčín 4:0. Následně se s oběma celky utkali znovu, na Slovensku padli 2:3, s Ševci odehráli na svém stadionu vyrovnaný duel, v němž Berani zvítězili až v prodloužení 2:1.

Vstup do sezóny však svěřencům Zdeňka Motáka vyšel na výbornou. Vyhráli dva první zápasy. Na domácím ledě byli v souboji s Karlovými Vary favoritem, což potvrdili vítězstvím 4:1. V Třinci tomu tak již nebylo, zvlášť poté, co Kohouti prohrávali 0:2. V polovině duelu ale šlápli do pedálů a závěrečné dějství přineslo obrat, po němž Olomouc slavila těsný, přesto velký úspěch po výsledku 3:2.

Co se týče vzájemných soubojů, lze konstatovat, že Hradec na Hanáky umí. Nebo alespoň uměl do předcházející sezóny. Před ní totiž vyhrál jedenáct z dvanácti posledních duelů s Moravany. V loňském ročníku však zápasy mezi Lvy a Kohouty přinesly oběma celkům rovnoměrný počet šesti bodů. Otázkou zůstává, jak tomu bude letos.

Vstupenky na utkání v prodeji on-line i na pokladnách

Pokud ještě nemáte ve svém vlastnictví lístek na duel s Hanáky, není nutno zoufat. Získat jej lze snadno skrze on-line aplikaci nebo na pokladnách ČPP Arény. Ty se v den utkání otevírají již ve 13:00 a zakoupit je lze i po začátku zápasu.

Sestavy z minulého utkání
Maxwell – Linhart, Zámorský, Graňák, Cibulskis, Rosandič, Piché, F. Pavlík – Chalupa, Koukal, Bezúch – Vopelka, Cingel, Vincour – Miškář, Bičevskis, Berger – Pilař, Kukumberg, Paulovič. Trenér: Tomáš Martinec.
Konrád – Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Galvas, Staněk, Jaroměřský, Švrček – Laš, Knotek, Káňa – Burian, Kolouch, Irgl – Holec, Skladaný, Jergl – Ostřížek, Mráz, Tomeček. Trenér: Zdeněk Moták.