Ohlasy k zápasu
ne 26.10.2014 | Lenka Jonešová

Výhra je pro nás hrozně důležitá, hlásí navrátilec Bohumil Jank

Obránce Bohumil Jank se v pátečním utkání na Spartě vrátil do sestavy po pětizápasové pauze zaviněné zraněním. V sestavě se ale rychle zabydlel a do nedělního utkání s libereckými Tygry se zapsal asistencí u gólu, který v přesilové hře vstřelil kapitán týmu Jiří Šimánek. Branka na 2:1 byla nakonec vítězná a hradečtí hokejisté se tak radují z dalších tří bodů.

Výhrou nad Bílými Tygry jste se vrátili na vítěznou vlnu. Jak utkání hodnotíte?
Pro nás je tahle výhra strašně důležitá. Vzhledem k tomu, že jsme prohráli v pátek na Spartě, bylo pro naši psychiku důležité, abychom bodovali. A jsem strašně rád, že se to podařilo.

Vy osobně jste se přičinil o druhý gól, který padl v přesilové hře. Jak byste celou situaci popsal?
Po buly jel Jirka Šimánek k mantinelu a já jsem na něj zařval, ať mi nahraje. Potom jsem viděl, jak se to před Lašákem otevřelo, tak jsem udělal dva kroky a hodil to na bránu. Tam už stál Tomáš Mertl, který puk přisunul Šimimu, a ten ho dorazil do prázdné brány.

V zápase jste na Jána Lašáka vyslali 33 střel, nicméně tři vstřelené góly nejsou znamením úplně dobré produktivity...
To je pravda, měli jsme mít trošku větší tlak do brány. Viděli jsme totiž, že spousty puků z Lašáka vypadlo. Kdybychom tam měli hráče, který by vždycky dojel k němu do brankoviště a dorazil to, tak gólů padlo mnohem víc.

Na druhou stranu jste Liberci dovolili pouze 16 střel na Pavla Kantora, což je pro vaší obranu dobrá vizitka...
Hodně se snažíme blokovat střely a zastavovat je tak, abych jich šlo na Kantyho co nejméně. Hlavně se vždycky snažíme postarat o dorážky a pokrýt puky, které na něj míří. Tím se mu snažíme pomoci.

Na Spartě jste se vrátil do sestavy po zranění, které vás vyřadilo ze hry na pět zápasů. Jak zvládáte naskočit zpět do rozjetého vlaku?
Není to nic jednoduchého. Ale samozřejmě když se vyhrává a je dobrá nálada v kabině, tak se naskakuje zpátky mnohem snadněji. Navíc když se hraje takhle nahoře, tak je to snazší, než kdybychom se pohybovali někde u dna tabulky. Kluci mi navíc hrozně pomáhají, protože ví, že jsem stál více zápasů. Hlavně Peter Frühauf na mě hodně mluví, za což jsem moc rád.

Na domácím ledě se vám daří. Celkově jste na něm prohráli jen jednou. Jak si vy osobně užíváte atmosféru při zápasech?
Ta symbióza, kterou tady máme, je nádherná. Celkově když vezmu dohromady fanoušky a prostředí, tak vše náramně funguje, a to je pro nás hrozně důležité. Fanoušci jsou tady naším šestým hráčem v poli, takže je to paráda.