Preview k zápasu
čt 17.3.2016 | Lukáš Štěrovský

Vyrovnaná čtvrtfinálová série pokračuje. Hradec poprvé zavítá na led Mladé Boleslavi

Byl to boj, nakonec se smolným koncem pro královéhradecké hokejisty. Ti po první výhře v úterní odvetě rychle prohrávali 0:2. Nakonec ale zpacifikovali síly a ve třetí části dokonce dvakrát srovnali. V prodloužení však opět udeřila Boleslav a nadějně rozehraný zápas byl ztracen. To však neplatí o sérii. Její stav je vyrovnaný – 1:1 – a Hradečtí rozhodně nic nevzdávají!

BK Mladá Boleslav – Mountfield HK, pátek od 17:30: ON-LINE

Hradec přitom v úterý neodehrál vůbec špatný zápas. Dokázal dvakrát vyrovnat náskok soupeře, do kolen jej poslal až smolný gól brzy po začátku prodloužení. Jak jej viděl Brian Ihnačák? „Měli tam tři hokejisty docela nízko, hráč vyjížděl zpoza brány a naslepo to hodil mezi kruhy, naše křídlo to asi nečekalo. Kdybychom puk dostali, tak jdeme do přečíslení tři na dva. Byla to taková náhoda, kotouč dostal jejich bek a střelil to tak, že Káca nemohl zasáhnout, byla to bomba,“ popisuje technicky nadmíru dobře vybavený útočník.

Podle něj problém Hradce spočíval pravděpodobně v tom, že se nepokoušel střílet ze všech příležitostí. „Možná jsme v úterý potřebovali střílet trochu častěji. Padnout tam může cokoliv, a jestli to budeme střílet víc... náhodně se může něco stát,“ věří v úspěch kanadský hokejista s československými kořeny a hrající za národní tým Itálie.

A proč by vlastně ne? Vždyť Hradec už během základní části na ledě Středočechů vyhrál. „Už jsme tam vyhráli. Počítáme s tím, že to budeme muset zopakovat, budeme tlačit. Měli jsme pár dní volno, tak jsme se na to soustředili. Půjdeme dál, víme, jak máme hrát. Dopadne to pro nás dobře,“ burcuje Brian Ihnačák.

Vladimír Kýhos: Soupeř se na nás po pondělku připravil

Vyjma menší střelecké aktivity Hradec také ztrácel síly při hlídání protiútoků Boleslavi, jak tvrdí Vladimír Kýhos. „Měli jsme daleko větší problém s protiútoky Boleslavi. Myslím si, že Ondra Kacetl zase chytil hromadu šancí, pro vývoj zápasu to bylo rozhodující. Soupeř se na zápas připravil, viděl hru z pondělí. Utkání určitě ovlivnil první gól,“ tvrdí hradecký kouč.

Tým kolem něho však má na čem stavět. Jedním z těchto základních stavebních kamenů může být právě dvojí srovnání Hradce ve třetí třetině. „Myslím si, že jsme srovnali ohromnou vůlí. Opravdu až do konce zápasu jsme se snažili soupeře zatlačit a dávat to do brány, a to se nám, musím říct, že se štěstím, povedlo. Do prodloužení jsme vstoupili jako do začátku zápasu, zbytečně jsme odevzdávali puky a dali jsme soupeři možnost hned hrát s kotoučem, a to se nám nevyplatilo,“ lituje zkušený lodivod.

Ten má od nadcházejícího pátečního střetnutí jasná očekávání. „Bude to boj, viděli jste to v úterý, byla tam hromada šarvátek. Je to play off, podle mého to k tomu patří a lze očekávat, že to asi bude dlouhé,“ dodává na závěr Vladimír Kýhos, jenž bude muset v nadcházejících duelech vyjma již potrestaného Bedřicha Köhlera oželet také Karla Pilaře, který od disciplinární komise dostal dodatečně trest na tři utkání za zákrok na Pavla Musila, který v zápase nebyl potrestán.

Hradec se může opřít o mohutnou podporu fanoušků

Stejně jako v loňském roce i letos se mohou hradečtí fanoušci těšit na venkovní zápasy proti soupeři s relativně nízkou dojezdovou vzdáleností. Východočeští fanoušci tohoto faktu pochopitelně využili a rychle vykoupili všechny lístky do sektoru hostí boleslavské ŠKOENERGO Arény.

To samé platí i pro klasické autobusové výjezdy oficiálního fanklubu. Hokejisté z východočeské metropole tak mají zaručenou bouřlivou, takřka domácí atmosféru. Uvidíme, zda s její pomocí zvládnou ve středu Čech ukořistit možná klíčové vítězství!

Sestavy z minulého utkání
Kacetl – Pláněk, Vydarený, K. Pilař, Plášil, Čáp, Frühauf, Dietz – Bednář, Mertl, Dej – Honejsek, Ihnačák, Červený – Kudrna, Kukumberg, Šimánek – Miškář, Vantuch, Courchaine. Trenér: Vladimír Kýhos.
Rittich – Voráček, Robar, Holub, Trončinský, Kučný, Ovčačík, Rýgl – Pacovský, Klepiš, Klimenta – Lenc, Musil, Hyka – Pabiška, Bárta, Jarůšek – Kubica, Hruška, Ďurač. Trenér: František Výborný.