Aktuální zprávy z klubu
ne 19.2.2012 | Lenka Jonešová

Z naší strany to nebyl moc hezký hokej, ví Tomáš Nosek

Útočník Tomáš Nosek, který už v devatenácti letech pravidelně nastupuje za extraligové Pardubice a byl kapitánem juniorské reprezentace na nedávném mistrovství světa, pomohl v sobotním zápase hradeckému týmu dvěma přesnými zásahy k výhře 4:3. „Hlavní roli sehrála častá vyloučení, kterými jsme si zkomplikovali výsledek. Naštěstí jsme ale získali tři body,“ okomentoval dramatické utkání mladý útočník.

Tomáši, vyhráli jste 4:3. Pro oko diváka to ale nebylo příliš pohledné utkání…
Z naší strany to nebyl moc hezký hokej. Za stavu 1:0 jsme dělali hrozné chyby, ale řekli jsme si, že to musíme zlepšit. Po první třetině jsme trochu se štěstím vedli 2:1, ale ve druhé třetině jsme Beroun jasně přehrávali a byli jsme lepším týmem. Třetí třetina už byla padesát na padesát, s lepším koncem pro nás.

Po rychlé brance Michala Tvrdíka fauloval Ján Bendík a rázem byl stav nerozhodný 1:1…
Náš obránce chyboval, ale to se prostě stává. Je to hokej a to je hra chyb. Bylo nařízeno trestné střílení, které Švagrovský výborně proměnil. Naštěstí nás to nepoložilo, hráli jsme dál a vyhráli, což je pro nás nejdůležitější.

Ve třetí třetině Berounští snížili na rozdíl jediné branky a utkání dost zdramatizovali...
Hlavní roli sehrála vyloučení, kterými jsme si zkomplikovali výsledek. Víc jak polovinu třetiny jsme hráli pořád na jedné nebo na druhé straně, takže hráči, kteří nechodí na přesilovky nebo na oslabení byli studení. Sám vím, že to pak není ono a je těžké se dostat do tempa. Naštěstí jsme dostali jenom jeden gól, zbytek jsme ubránili a získali jsme tři body.

Tobě se zápas střelecky vydařil. Slipčenka jsi překonal hned dvakrát…
Jsem rád, že mi to tam spadlo. První gól padl, když Ondřej Poživil získal puk v rohu, poslal mi ho do rotace, já jsem se zbavil obránce, objel branku a z otočky vystřelil. Druhý gól padl po výborné akci Martina Záhorovského, který objel několik hráčů, prudkou ranou trefil tyčku, od které se puk odrazil na moji hokejku a já už jsem potom měl jednoduchou práci trefit bránu.

Čekal jsi, že zápas s Berounem bude tak vyrovnaný?
Vím, že Beroun má kvalitní mužstvo, protože tam znám plno kluků z dvacítky nebo kluky ze Slavie. Jsou to mladí kluci z extraligy, kteří hodně bruslí a zkušenosti nahrazují právě svou rychlostí. Abych pravdu řekl, tak jsem si myslel, že to bude ještě o trochu těžší utkání.

Tomáš Nosek v sezóně 2011/12
Tým Z G A B +/- TM
Pardubice (ELH) 24 0 4 4 +3 2
Hradec Králové (1. liga) 5 2 0 2 -2 0
Pardubice - jun. (E) 8 12 9 21 +10 8
ČR "20" (včetně MS) 7 0 3 3 -1 0

Hradeckým se celkem daří přesilové hry, dnes jste ale nevyužili ani jednu…
Bohužel se nám nepodařilo proměnit ani jednu početní výhodu. Myslím si, že nám chybělo víc střelby a důrazu před brankou. Přihrávali jsme si do rohů, pořádně jsme se ani nedostali do prostoru před brankou, a proto jsme tak málo stříleli.

Kdy jsi se dozvěděl, že nastoupíš proti Berounu? Stihnul jsi s týmem absolvovat trénink?
Ve čtvrtek i v pátek jsem měl zápas, ale včera večer mi zavolal pan Hynek, že se mám tady v Hradci hlásit na ranní rozbruslení. Takže jsem se sbalil a přijel sem, jel jsem domů se vyspat a zase se vracím do Pardubic. Jestli nastoupím, se dozvídám vždycky tak den před zápasem. Navíc nastupuji ve třech soutěžích – v extralize, extralize juniorů a tady v první lize, takže vůbec nevím, kde zrovna nastoupím.